Paypal CEO’su Kripto Para Talebindeki Artışa Dikkat Çekti

 Paypal CEO’su Kripto Para Talebindeki Artışa Dikkat Çekti

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
 Paypal CEO’su Kripto Para Talebindeki Artışa Dikkat Çekti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Paypal CEO’sundan Kripto para açıklaması geldi. Dan Schulman Kripto para piyasasına olan talebin oldukça yüksek olduğuna dikkat çekti. Beklediklerinin birkaç kat üzerinde talebin olduğunu belirtti. PayPal CEO’su gelecekte nakit para kullanımının azalacağını belirterek vermiş olduğu röportajda geleceğin para kavramına ilişkin açıklamalarda bulundu.


Dan Schulman dünyaca ünlü Time dergisi ile gerçekleştirdiği röportaj da 10 yıl sonra nakit para kavramının artık etkisini kaybedeceğini tüm ödeme araçlarının ortadan kalkacağını söyledi. Ünlü Ceo bu araçlar ile sağlanan tüm ihtiyaçların bir telefon aracılığı ile yapılacağını düşündüğünü dile getirdi. Kağıt para kullanımının azalması ile beraber Merkez Bankaları daha fazla kağıt para veremeyeceğini düşünecek ve dijital paralar bu noktadan sonra herkes tarafından yaygın olarak kullanılmaya başlayacak dedi. Kripto paralar ile CBDC arasındaki farkı dile getiren önemli isim CBDC yalnızca  ABD doları gibi paraların dijitalleşmiş hali açıklaması yaptı.

paypaldan kripto para adimi neden bitcoin icin buyuk bir firsat

Kripto Para Ana Akım Olabilir

Dünya üzerinde 6 yıldır dijital fonlarının etkisinin giderek arttığını söyleyen PayPal CEO’su dağıtık defter teknolojisinden baktıklarını belirtti. Kripto paraların para biriminden çok varlık olduğunu düşündüğünü ve kripto para geçerli bir para birimi olmamasına rağmen volatil olduğuna inandığını söyledi.Geçtiğimiz ekim ayından bu yana piyasaları inceleyen CEO kripto para alım satım işlemi yapan PayPal için kullanıcılarımıza da uygulama sayesinde alınan kripto paraların ABD’deki birimler üzerinden kullanılmaya başlattıkları haberlerinin ardından da Bitcoin fiyatının yükseldiğini belirtti.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir