Paribu Hacklendi İddiası! | Ünlü Borsada Neler Oluyor?

Paribu Hacklendi İddiası! | Ünlü Borsada Neler Oluyor?

ABONE OL
9 Nisan 2021 13:22
Paribu Hacklendi İddiası! | Ünlü Borsada Neler Oluyor?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülkemizin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Paribu için hacklendiği yönünde iddialar başlamış durumda. Sosyal medyadan borsanın hesaplarını etiketleyerek paylaşımda bulunan kişiler aldıkları ekran görüntülerinde hesaplarından izinsiz kripto para çekildiklerini iddia ediyorlar. Konu hakkında borsadan henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da olayın oldukça ciddi olduğunu söyleyebiliriz.


Paribu Hack İddiası

5 Nisan Gününde Neler Yaşandı?

Sosyal medyadan hesaplarından izinsiz kripto para çekildiği yönünde paylaşımlarda bulunan kişilerin ortak noktası 5 Nisan gününde bu durumla karşılaştıklarını belirtmeleri. Kullanıcılardan gelen iddiaya göre Paribu bir siber saldırıya maruz kaldı ve kullanıcı verilerine izinsiz olarak erişim sağlandı. Olay hakkında şu ana kadar iddiada bulunan kullanıcı sayısının toplamda yüzü bile aşmadığını belirtmek gerek. Ancak oldukça sert bir iddia olduğu için olay hakkında yaşanan gelişmeler olursa sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Paribu’dan Açıklama“Paribu’da kullanıcı veri ve varlıkları kesintisiz uygulanan protokol ve prosedürlerle güvenle muhafaza edilmektedir. Konuyla ilgili karalama amaçlı, asılsız, yalan haber ve paylaşımlara itibar edilmemelidir. Paribu iki faktörlü doğrulama, tek kullanımlık güvenlik kodları, parola ve e-posta onayı gibi aşamalar olmadan herhangi bir transfere izin vermez. Varlık kaybı riski yaşamamak için kullanıcılarımızın kişisel verilerini, parolalarını özenle saklaması ve paylaşmaması önemlidir. Paribu’yu güvenle kullanabilmek için lütfen cihazlarınıza kaynağı belirsiz zararlı yazılımları indirmeyin, farklı iletişim kanallarında parola gibi hassas verilerinizi, telefon numaranızı, yatırımlarınızla ilgili detayları paylaşmayın. Dijital varlıkların güvenliğinin sağlanmasında kullanıcıların tedbirli olması ve güvenliği ihlal edecek davranışlarda bulunmaması büyük önem taşıyor. Güvenli bir işlem deneyimi için ilgili yazıyı okuyabilirsiniz.”Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.