Paribu CEO’su: “Bazı Alanlar Kontrolden Çıktı”

Paribu CEO’su: “Bazı Alanlar Kontrolden Çıktı”

ABONE OL
9 Nisan 2021 16:15
Paribu CEO’su: “Bazı Alanlar Kontrolden Çıktı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülkemizin önde gelen kripto para borsalarından biri olan Paribu şirketinin CEO’su Yasin Oral ülkemizde bu sektörde bazı alanların kontrolden çıktığına dikkat çekti. Ayrıca insanların mağduriyet yaşamaması için bir an önce yasal kanunların geliştirilmesi gerekildiğinin de altı çiziliyor.


Bugün Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan regülasyon açıklamalarının ardından Paribu CEO’su ile Webrazzi kurucusu bir araya geldiler. Sohbet esnasında ülkemizde kripto para dünyasında yaşanan gelişmeler ele alınırken Yasin Oral yatırımcıların yasal olarak koruma altına alınması gerekildiğini belirtti.

“Adı sanı, yeri yurdu belli olmayan yabancı platformların” ülkemizde artış gösterdiğini belirten Paribu CEO’su, “Bir yere kripto para gönderiyorsun, o nerede saklıyor bunu, bu adamlar nerede? Beni kapının önünde yakalayıp yakama yapışabilirsin. İşlem yaptığın ama hiçbir zaman yakasına yapışamayacağın insanlar var.” şeklinde konuştu.

Devlet Kurumları İle Aktif İletişim Devam Ediyor

Devlet kurumları ile kripto para dünyası hakkında aktif iletişime devam ettiklerine değinen Oral’a göre bu yıl içerisinde önemli değişiklikler yaşanabilir. 


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir