Pandeminin Olumsuz İzleri için Üretime Ağırlık Verilecek!

Pandeminin Olumsuz İzleri için Üretime Ağırlık Verilecek!

ABONE OL
31 Mart 2021 07:59
Pandeminin Olumsuz İzleri için Üretime Ağırlık Verilecek!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs salgını ile hayatımızın içerisine giren pandeminin izlerinin silinmesi için yeni adımlar atılıyor. Bu süreçte pandemi ekonomiyi derinden etkileyen bir problem olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ciddi bir ekonomik krizin başlangıcı haline geldi.


İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı olan Hilmi Uğurtaş bu dönemde pandeminin etkilerinden ve sürecin doğru yönetilerek bir an önce atlatılması için gerekli olan imkanlardan söz etti. Yeni dönemde pandeminin olumsuz etkilerinin silinmesinin üretime verilecek olan öncelikten kaynaklandığına dikkat çekti.

Üretim için Harekete Geçilecek!

6 10

Üretimin doğru şekilde yönlendirilmesi ve üretime verilen değerin artırılması için ise ürünlerin katma değerinin olmasının öncelikli olduğunun altını çizen Uğurtaş açıklamalarında ‘Tüm dünya bu konuda ciddi sorunlar yaşamaya başladı. Salgın herkesin hayatını derinden etkiledi. Özellikle politik ve ekonomik sorunların ön plana çıkmasına neden oldu. Bu durumda sağlık sistemleri neredeyse defalarca çöktü. Aslında sürecin bize öğrettiklerini gözardı etmemek gerekiyor. Bu konuda insani ve sosyal ihtiyaçların ne kadar değerli olduğu bir kez daha gündeme geldi. Bu konudaki eksiklerimizi görmüş olduk’ dedi.Yeni dönemde ekonomik sıkıntıların atlatılması için ihracat hedeflerine ulaşmanın ve uluslararası engellerin aşılmasının ne kadar değerli olduğuna vurgu yaparken tüm olumsuz pandemi izlerinin üretim yaparak ve bu üretimin değer karşılığını görerek atlatabileceğimizin sinyallerini de verdi. Yeni dönemde bu konuda ciddi adımların atılması ve planlamaların yapılması bekleniyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir