DOLAR

8,1507

-0.01%
EURO

9,7359

0.17%
ALTIN(gr)

457,48

0,77%%
BİST 100

1.377,67

0.13%
Palandöken Esnaf Yardımlarını Olumlu Buldu

Palandöken Esnaf Yardımlarını Olumlu Buldu

ABONE OL
7 Nisan 2021 13:11
Palandöken Esnaf Yardımlarını Olumlu Buldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TESK Genel Başkanı Palandöken, gıda sektöründeki esnafın çalışanlarına 2 aylık desteği olumlu bulduğunu belirtti, artarak devam etmesini umduğunu söyledi.


Palandöken, yazılı açıklamasında, yiyecek ve içecek hizmeti sektöründe faaliyet gösteren iş yerlerinde çalışanların nisan ve mayıs aylarına ilişkin sosyal güvenlik primlerinin İşsizlik Fonundan karşılanması ve bu dönem için ücretsiz izne ayrılanlara günlük 50 lira ödeme yapılmasını içeren kanun teklifini değerlendirdi.

Kanun teklifinin en kısa sürede hayata geçmesini ve ödemelerin bir an önce başlamasını dilediklerini vurgulayan Palandöken, şunları kaydetti:

“Yiyecek içecek hizmeti sektöründeki esnafımızın 2 aylık süreçte ücretsiz izne çıkarılan çalışanlarına 1500 lira nakdi yardım ödenmesi ve sigorta primlerinin devlet tarafından karşılanması çok olumlu. Nakdi yardımlar esnafı da çalışanlarını da rahatlatıyor. Esnafımız tedbirlere uymak istiyor fakat para kazanamamak, çalışanın maaşını ödeyememek virüsten daha çok korkutuyor. Bu yüzden destekler zaman kaybetmeden yatırılmalı ve artarak devam etmeli.”Palandöken, bu sektör dışında kalan kahveci, servisçi, kantinci gibi birçok esnaf olduğuna dikkati çekerek, “Aynı sorunları yaşıyorlar, aynı zor günlerden geçiyorlar, kazançları hiç olmuyor. Bu sektör dışında olup aynı zorluklardan geçen esnafımıza da destek verilmeli.” değerlendirmesinde bulundu.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.