DOLAR

8,1684

0.18%
EURO

9,7256

0.05%
ALTIN(gr)

454,36

0,09%%
BİST 100

1.369,06

-0.50%
Özelleştirme Kapsamında Yeni Kararlar

Özelleştirme Kapsamında Yeni Kararlar

ABONE OL
6 Nisan 2021 10:38
Özelleştirme Kapsamında Yeni Kararlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Özelleştirme kapsam ve programında yer alan bazı taşınmazlara ilişkim imar planında değişikliklerin onaylanmasına karar verildi.


Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı Adana Sarıçam’daki taşınmaz ve Aydın Didim’de yer alan mülkiyeti TEDAŞ, TEİAŞ ve EÜAŞ adına kayıtlı parseller ile mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı parsele ilişkin imar planı değişikliklerinin onaylanması kararlaştırıldı.

Mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı Muğla Datça’daki taşınmazın çevre düzeni ile imar planı değişiklikleri ile Tokat Zile, Kırıkkale Yahşihan ile mülkiyeti Sümer Holding adına kayıtlı Malatya Yeşilyurt’taki parsellere ilişkin imar planı değişikliklerine de onay verildi.Mülkiyeti Şeker Fabrikaları AŞ adına kayıtlı Erzincan Üzümlü, Gümüşhane Şiran’deki taşınmazların imar planı değişiklikleri onaylanırken, İstanbul Arnavutköy, Kırklareli Lüleburgaz’daki taşınmazlara ilişkin imar planı değişikliklerine askı sürecinde yapılan itirazlar reddedildi.

Öte yandan, Maliye Hazinesi adına kayıtlı Ankara Yenimahalle’deki taşınmazın en yüksek teklifi veren teklif sahibine satışına karar verildi.

Özelleştirme programındaki Sakarya Kocaeli’deki taşınmazların, kapsamında olmayan hisseleri de özelleştirme kapsam ve programına alındı. Buna göre, söz konusu taşınmaz, bir bütün olarak satış, kiralama, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine uygun sair hukuki tasarruflar, mülkiyetin gayri ayni hakların tesisi ve işletme hakkının verilmesi yöntemlerinden biri veya birkaçı birlikte uygulanarak özelleştirilecek. Özelleştirme işlemleri de 31 Aralık 2025 tarihine kadar tamamlanacak.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.