Oyun Devi NEXON Bitcoin’e Yatırım Yaptı

Oyun Devi NEXON Bitcoin’e Yatırım Yaptı

Dev oyun şirketin Nexon 100 Milyon Dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Şirketin yaptığı açıklamada bu yatırımların devam edebileceği sinyali de verildi.

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Oyun Devi NEXON Bitcoin’e Yatırım Yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney Kore merkezli olarak kurulan ve Japonya merkezli şekilde faaliyetlerini devam ettiren NEXON yaptığı açıklamada 100 milyon dolar değerinde 1717 adet Bitcoin aldığını duyurdu.


NEXON Bitcoin’e Güveniyor

CEO Owen Mahoney tarafından yapılan açıklamada Bitcoin için uzun vadeli ve istikrarlı bir likidite olarak söz ediliyor. Şirketin mali gücünü koruyabilmek için her geçen gün değer kazanan bir yatırım aracına yöneldiklerini belirten Mahoney ilerleyen süreçte yatırımlarının devam edebileceği sinyalini de vermiş oldu.nexon bitcoin yatirimi

Yaklaşık alım maliyetini birim başına 58.226 dolar olarak açıklayan Mahoney işlemin tam olarak ne zaman yapıldığını açıklamadı. Ancak ortama maliyet göz önünde bulundurulursa alımın son 24 içerisinde yapılmadığını söyleyebiliriz. Ufak bir detay gibi görülse de NEXON’un alım yapmış olduğu fiyat 57.000 dolar desteği üzerinde ve bu rakam yatırımcılarda olumlu bir algı doğurdu.

Firmanın hali hazırda bu yıl piyasa değeri 30 Milyar dolar seviyesini aştı. Pandemi sebebiyle yoğun ilgi gören markanın oyunları, şirketin çok hızlı bir ivme yakalamasına sebep oldu. Tokyo borsasında en büyük ikinci oyun şirketi olarak işlem gören NEXON Bitcoin haberini duyurmasıyla birlikte kripto paraların bugün ılımlı bir hava yaşamasına da sebep oldu.Bitcoin Kurumsal Yatırımcılarını Bekliyor

Tesla ile kurumsal şirketler tarafından daha fazla rağbet görmeye başlayan Bitcoin’in gelecekte çok daha fazla kurumsal yatırımcıya ulaşması bekleniyor. Balina diye tabir edilen büyük yatırımcıların yerini Unicorn şirketlerin alması ekosisteme daha stabil bir ortam oluşturabilir.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir