Ordu’da Koronavirüs Vaka Sayısı Düştü!

Ordu’da Koronavirüs Vaka Sayısı Düştü!

ABONE OL
8 Mart 2021 15:09
Ordu’da Koronavirüs Vaka Sayısı Düştü!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşılan güncel vaka sayısı haritasına göre kırmızı kategoride yer alan iller arasında bulunan Ordu’da vaka oranı 301,76’dan, 280,27’ye geriledi. İl genelinde vatandaşlar vaka sayılarının düşmeye başlamasının sevinç verici olduğunu belirtip, tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini söyledi.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından, 27 Şubat-5 Mart haftasında illere göre 100 bin kişiye düşen Covid-19 vaka sayısının güncel haritasını paylaştı. Haftalık verilere göre; sırasıyla Samsun, Sinop, Giresun, Ordu ve Trabzon, her 100 bin kişide en fazla Covid-19 vakası görülen iller oldu.

Denetimler Artırıldı!

Pazar günleri sokağa çıkma yasağının uygulandığı iller arasında olan Ordu’da, bugün itibariyle denetimler daha da sıklaştırıldı. Güvenlik güçleri kentin işlek caddelerinde ‘Hayat Eve Sığar’ (HES) kodu uygulamalarına ağırlık verdi. Denetimler kapsamında çay ocaklarının ve meydanların bulunduğu alanlarda özel ekipler görevlendirildi. Ekipler, çay içen vatandaşları maske ve sosyal mesafe konusunda uyarırken, meydanlarda ise vatandaşların banklara oturmasının önüne geçiliyor.

Rehavete Kapılmayın!

Vaka oranlarında yaşanan düşüş Orduluları da sevindirdi. Kentte yaşayan vatandaşlardan Adem Türk, rehavete kapılmadan vaka oranları sıfırlanana kadar tedbirlere uyulması gerektiğini belirterek, “Bu hafta çıkan sonuçlar memleket olarak bizi mutlu etti. Sayın bakan koronavirüs vakalarında Ordu’nun düşüş eğiliminde olduğunu açıkladı. Ancak bizim daha iyi yerlerde olmamız lazım. Ben inanıyorum ki, yapılan telkinlere ve kurallara uyarsak, maskemizi düzgün takarsak, gereksiz yere sokağa çıkarsak, çok acil durumlar dışında alışverişe gitmezsek, bu işin ben önümüzdeki hafta daha çok aşağıya düşeceğini düşünüyorum” dedi.Millet Dikkatli Oluyor!

Turgut Aktepe ise, “Milletin koronavirüs salgınına karşı daha dikkatli olması gerekiyordu. Vakaların artmasıyla birlikte sanırım dikkat ettiler. Herkesin sağlığını düşünmesi lazım. Maskelerin düzgün takılması lazım. Sıkıntılı zamanlarda gerekiyorsa çift maske takılmalı. Herkesin mesafesini koruması lazım” diye konuştu.

Mehmet İşçi de vatandaşların kurallara riayet ettiğini ifade ederek, “Vatandaşlarımız genelde kurallara uyuyorlar. Maskesini takıyor, sosyal mesafe kuralına riayet ediyor” şeklinde konuştu.Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.