• ekoayrıntı
  • Güncel
  • Online alışveriş en çok hangi gün yapılıyor? İlginç veriler haberimizde!

Online alışveriş en çok hangi gün yapılıyor? İlginç veriler haberimizde!

ABONE OL
10 Aralık 2020 18:29
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandeminin ilk günlerinden bu yana yaşanan değişim ve dönüşümün merkezinde olan e-ticaret, bu yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 52 büyüdü.


İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Meslek Yüksekokulu Müdürü Burçin Önder, “Dijital tüketici, pazartesi sendromunu atlatmak için online alışverişi en çok pazartesi günü yapıyor. 2019 ve 2020’de en çok online alışverişin yapıldığı gün pazartesi. En az online alışveriş yaptığı gün ise pazar.” dedi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Meslek Yüksekokulu Müdürü Burçin Önder, pandemi dönemiyle birlikte tüm ürün ve hizmet tedarikçileri için dijitalleşmenin zorunlu hale geldiğini söyledi.

Önder, Türkiye’de 2019 yılında toplam 558 milyon 700 bin sipariş adedinin olduğunu belirterek, bu yılın ilk 6 ayında ise bu rakamın 850 milyon 700 bine ulaştığına dikkat çekti.Önder, “E-ticaret, yılın ilk 6 ayına baktığımızda genel ticaret içindeki payını yüzde 8’den yüzde 14’e yükseltti.

E-TİCARET YÜZDE 22 BÜYÜDÜ

2020 yılının üçüncü çeyreğinde ise e-ticaret yüzde 52 büyüdü. Büyüme, eylül ayında ise rekor seviyeye ulaştı. Kasım ayında gerçekleşen dev kampanyalar ile son çeyrekte daha büyük büyüme rakamları bekleniyor. Bu yıl sonunda e-ticaret hacminin ise 213 milyar lira olması öngörülüyor.” dedi.

Eko Ayrıntı

    Eko Ayrıntı

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.