Normalleşmeyle birlikte Gaziantep’te baklavaya olan talep artış gösterdi

Normalleşmeyle birlikte Gaziantep’te baklavaya olan talep artış gösterdi

ABONE OL
28 Mart 2021 21:12
Normalleşmeyle birlikte Gaziantep’te baklavaya olan talep artış gösterdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kısıtlamaların belirli oranda kaldırılmasıyla birlikte normal hayata geçiş süreci başladı. Bu süreçle birlikte kafe, restoran gibi işletmelerin de bir kısmı açılmış oldu. Kısıtlamanın kademeli olarak kaldırılmasından dolayı işletmeler kapasitelerinin sadece yarısı kadar müşteri alımı yapmaktadır. Gaziantepte ise baklavacılar, işletmelerinin açılmasıyla birlikte baklava yapımına ve satışına başladılar.


Gaziantep’te Baklava İşletmeleri Kısıtlamaların Kalkmasıyla Birlikte Açıldı

Gaziantep’te baklavacılar kısıtlamaların kademeli olarak kalkmasıyla birlikte tekrardan baklava yapımına ve satışına aktif olarak başladı. Kapasitelerin yüzde 50 si kadar müşteri alımına açık olan işletmeler, satıştan bu aşamada memnun gibi. Özellikle normalleşme sürecinin ardından, artan talebi dile getiren işletme sahiplerinin yüzleri gülmeye başladı. Yoğun sipariş dönemine giren baklava üreticileri, şuanda ek mesailere başladı bile.

Siparişleri Yetiştirmeye Çalışıyoruz! 

Baklava ustası Kozan yasakların kalkmasıyla birlikte şu sözleri dile getirdi. ” Normalleşmenin ardından baklava tüketimi için çok fazla talep aldık. Şuan baklava üretim oranını iki katına çıkardık. Artan talep ile birlikte yoğun mesaiye başladık. Baklavaları yetiştirmeye çalışıyoruz.”Kozan yine amaçlarının kaliteli baklava üretmek olduğunu ve bu süreçte üretime yoğun mesai harcayarak devam ettiklerini de ekledi.

Yasakların kalkmasıyla birlikte Gaziantep’de nasibini aldı. Bu süreçte tatlı tüketimi de bir hayli arttı. Geriye ise tatlıları sipariş ederek tüketmesi kaldı.    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.