Normalleşme İçin Tarih Verdi!

Normalleşme İçin Tarih Verdi!

ABONE OL
29 Mart 2021 21:36
Normalleşme İçin Tarih Verdi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Microsoft’un kurucusu milyarder iş adamı Bill Gates, dünyanın normale dönüşü hakkında dikkatleri üzerine çeken açıklamalarda bulundu. Pandemi sürecini ‘inanılmaz bir trajedi’ olarak tanımlayan iş adamı Bill Gates, yeni tip koronavirüs salgını hakkındaki yalnız tek iyi gelişmenin aşılara etkileşim olduğunu savundu. Gates, “2022 yılının sonunda, normal yaşantıya tamamen dönmüş olmamız lazım” dedi.


Polonyalı yayın organı Gazeta Wyborcza’ya açıklamalarda bulunan milyarder iş adamı, COVID-19 aşıları sayesinde dünyanın 2022 sonunda normale dönebileceğini bildirdi.Pandemiyi ‘inanılmaz bir trajedi’ olarak tanımlayan Gates, salgın hakkındaki tek iyi gelişmenin aşılara erişim olduğunu savundu. Gates, “2022 yılının sonunda, normal yaşantıya tamamen dönmüş olmamız lazım” dedi.

Bill Gates Normalleşme ile İlgili Tarih Verdi

2014 yılında Microsoft’un Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden çekilen Bill Gates, eşi ile birlikte kurduğu Bill ve Melinda Gates Vakfı aracılığıyla Covid-19 salgınıyla küresel düzeyde mücadeleyi desteklemek için en az 1.75 milyar dolarlık kaynak taahhüt etmişti. Vakfın ayırdığı bu kaynağın bazı aşı üreticilerinin, tanıların ve potansiyel tedavilerin desteklenmesini içerdiği belirtilmişti.

Öte yandan, Dünya Sağlık Örgütü tarafından desteklenen (WHO) COVAX tesisi ve Küresel Aşılar ve Bağışıklama Birliği (GAVI),2021 sonu itibariyle düşük gelirli ülkeler için 2 milyar doz aşı sağlamayı hedefliyor.

Google News XX Sitesi

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.