Nisan ayı otomotiv pazarında şok büyüme!

Nisan ayı otomotiv pazarında şok büyüme!

ABONE OL
4 Mayıs 2021 14:15
Nisan ayı otomotiv pazarında şok büyüme!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de otomotiv sektörü dalgalanmaya ve dengeleri değiştirmeye devam ediyor. Bu süreçte Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından yapılan bir inceleme sonrasında her ay olduğu gibi Nisan ayında yeni bir rapor hazırlandı. Bu raporla birlikte otomotiv sektöründeki performansın Nisan ayı itibariyle büyük bir sıçrama yaşadığı belirlendi.


Ocak ile Nisan ayları arasında Türkiye genelinde otomobil ve hafif ticari araç pazarının büyük bir gelişme yaşadığı belirlendi. Bir önceki yılın aynı dönemine bakıldığı zaman belirlenen aylar arasında otomobil satışının yüzde 72.4 oranında arttığı tespit edildi. Toplam gerçekleştirilen araç satışı ise 260 bin 148 olarak gerçekleşmiş oldu.

Nisan Ayı Otomotiv Pazarı Genişledi

11 1

Otomobil satışlarında meydana gelen yükselme otomotiv sektöründe son derece dikkat çekti. 2021 yılının ilk dört aylık döneminde otomobil satışlarında yüzde 68.7 oranında bir artış yaşandığı belirlendi. Bununla birlikte toplam araç satışının 204.839 adet olduğu belirlendi.Aynı dönemde hafif ticari araç pazarında da bir genişleme meydana geldi. Dört aylık süreçte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 88.1 oranında bir artış yaşandığı belirlendi. Bu artış sonrasında hafif ticari araç satışı 55 bin 309 olarak açıklandı. Yapılan detayı inceleme sonrasında pazarda satışı gerçekleşen araçların en fazla vergisi düşük araçlardan seçildiği ve böylece otomobil satın alacak olan vatandaşların vergi yükünden mümkün olduğunca kaçınmaya çalıştıkları belirlendi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir