Nisan Ayı Mücevher İhracat Rakamları Açıklandı

Nisan Ayı Mücevher İhracat Rakamları Açıklandı

ABONE OL
7 Mayıs 2021 14:34
Nisan Ayı Mücevher İhracat Rakamları Açıklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye uzun yıllardan bu yana ciddi rakamlarla birlikte mücevher ihracatı gerçekleştirmeye devam ediyor. Pek çok noktada olduğu gibi pandemi ihracatı derinden etkiledi. Geçtiğimiz yıl pandeminin ilk ayları olması sebebiyle Türkiye’de gerçekleşen büyük kısıtlamalar sonrasında mücevher ihracatında ciddi sorunlar yaşanmıştı. Bu yıl Nisan ayı ihracat raporlarına bakılarak geçen yılın Nisan ayına göre yüzde 177 oranında bir artış yaşandığı ve mücevher ihracatının 404 milyon dolara ulaştığı tespit edildi.


İhracat Yapılan Ülkeler Belli Oldu!

12 4

Yılın ilk 4 ayında ise toplam 1,4 milyar dolar mücevher ihracatı gerçekleştirildi.

Mücevher İhracatçıları Birliği’nden yapılan açıklamaya göre, nisan ayında en fazla ihracat, 229,6 milyon dolarla Amerika Birleşik Devletleri’ne yapıldı.ABD’yi 185,1 milyon dolarla Birleşik Arap Emirlikleri ve 119,6 milyon dolarla Hong Kong takip ediyor.

Ürün gruplarına bakıldığında 2021 yılının 4 ayında en çok ihraç edilen ürün 917 milyon dolarla “Altından Mamul Mücevherci ve Kuyumcu Eşyası” oldu.

Bu grubu 266,4 milyon dolarla “İşlenmemiş Veya Yarı İşlenmiş Altın” takip etti.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.