New York Borsası Haftaya Yükselişle Başladı

New York Borsası Haftaya Yükselişle Başladı

ABONE OL
31 Mart 2021 20:58
New York Borsası Haftaya Yükselişle Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD borsası, haftanın ilk gününe yükseliş göstererek başladı. Endekslerde artış yaşanırken, yatırımcıların yüzü gülmeye başladı. S&P 500 endeksi  0,08 yükseliş göstererek, 3.844,86 puandan işlem gördü. Nasdaq endeksi ise yatay seyirde kaldı ve 12.920,15 puandan işlem görmeye başladı.


Ekonomik destek paketi Senato’da onaylandı

ABD’nin korona virüs salgınının etkilerini en aza indirmek için Senato onayına sunduğu destek paketi kabul edildi. Yaklaşık 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi onayının ardından endeksler, yükselmeye devam eden faiz tahvillerinin bulunmasına rağmen pozitif seyir ile başladı.

ABD piyasaları bir süredir ekonomik destek paketi konusu ile meşguldü. Hafta sonu Senato’da oylamaya sunulan paket kabul edildi ve kısa sürede kullanıma geçmesi için düzenlemelere başlandı. Tasarı, üzerinde yapılan son değişiklikler ile beraber tekrar Temsilciler Meclisi’ne gönderildi. Tasarının kabul edilmesi halinde son onay Biden’ın imzası ile verilecek.

ABD tahvil piyasaları da mevcut seyrini korumaya devam etti. Piyasalarda bir süredir tedirginlik yaratan, ABD’nin 10 senelik tahvil faizleri yükselişine devam etti. Son yapılan açıklama ile tahvil faizlerinin yüzde 1,61 seviyesinde olduğu kaydedildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.