New York Borsası Açıldı! İbre Aşağıyı Gösteriyor…

New York Borsası Açıldı! İbre Aşağıyı Gösteriyor…

ABD Hazine Bakanı Yellen ve FED Başkanı Powell’ın konuşmaları öncesinde açılan New York Borsası, güne düşüşle başladı.

ABONE OL
31 Mart 2021 20:57
New York Borsası Açıldı! İbre Aşağıyı Gösteriyor…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

New York borsası güne düşüşle başladı. Dow Jones endeksi, yüzde 0,26 azalış gösterdi ve 32.645,65 puandan işlem görmeye başladı. S&P 500 endeksi ise yüzde 0,26 düşüş gösterdi ve 3.930,17 puan üzerinden ve Nasdaq endeksi yüzde 0,08 azalma göstererek 13.367,33 puandan işlemlere başladı.


ABD tahvil faizlerinde yaşanan düşüşün etkisi, New York borsasında görüldü. Dünü yükseliş göstererek tamamlayan endeksler, bugün açılışta Yellen ve Powell’ın konuşmaları öncesinde düşüş göstermeye başladı.

ABD Powell’ın açıklamasını bekliyor

Powell ve FED temsilcilerinin bugün gerçekleştireceği sunu, dün yayımlanan açıklamada ekonomide görülen toparlanmanın, ülkenin beklentilerinden daha erken olacağı fakat belirsizliklerin henüz devam ettiği konusunda görüş bildirdi.

ABD New York borsası

ABD New York borsasıPowell, ülke genelindeki toparlanmanın tamamlanmaktan uzak olduğunu ve FED yetkisi dahilinde, ihtiyaç duyulan tüm desteklerin verileceği konusunda tekrar görüş bildirdi.

Yellen’ın hazırlamış olduğu metinde ise daha iyimser bir tablo mevcut. ABD hükümeti tarafından onaylanan 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketinin hayata geçmesi ile beraber büyüme ve tam istihdam için en yakın tarihin 2022 yılı olacağı belirtildi.

ABD tahvil faizlerinin durumu

ABD tahvil faizlerinin devam eden seyri, piyasanın odağında olmaya devam ediyor. ABD 10 yıllık tahvil faizleri yüzde 1,65 civarında seyrederken, yatırımcılar her anı dikkatle takip ediyor.

Diğer tarafta ABD’de bugün duyurulan verilere bakıldığında, cari işlemler açığı, Covid-19 salgınının etkisi ile beraber geçen yüzde 34,8 artış göstererek 647,2 milyar dolar seviyesine çıktı. Bu seviye, 2008 yılından beri kaydedilen en yüksek seviye.

Küresel salgın Covid-19 etkisi, tahvil faizleri ile beraber piyasaların odak noktasında olmaya devam ediyor. Açıklanan her gelişme, yatırımcılar tarafından dikkatle takip edilerek, pozisyonlar alınıyor.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.