DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

460,07

1,29%%
BİST 100

1.408,14

0.03%
Nakdi Ücret Desteği Ne Zaman Yatacak?

Nakdi Ücret Desteği Ne Zaman Yatacak?

ABONE OL
8 Mart 2021 13:41
Nakdi Ücret Desteği Ne Zaman Yatacak?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Günümüzde sıklıkla araştırılan konular arasında yer alan Nakdi Ücret Desteği Ne Zaman Yatacak? sorusu merak edilen detaylar arasında yer alıyor. Pandemiden kaynaklı para sıkıntısı sorunu olan kişilerin aldığı bu ay ödeme hesaplara yatırılmaktadır. Şubat ayında yapılacak olan ödemelerin henüz yapılmamış olması insanları meraklandırdı ve binlerce kişi vatandaş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklama gelip gelmediğini merak etmeye başladı.


Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Nakdi ücret desteği süresi uzatıldı mı? sorularının cevabı arama motorları üzerinden araştırmaya başladı. Koronavirüsün ekonomik alanda olumsuz etkiledini en aza indirmek için geçen yıldan bu ana dek ödenen destek süreleri uzatılıyordu. Peki, kontrollü normalleşme sürecinin başlamasıyla beraber son tarih nedir?

Şubat Ayı Nakdi Ücret Desteği Ne Zaman Yatacak?

Şubat ayı nakdi ücret desteği ödemelerinin yapılacağı tarih ile ilgili açıklama gelmedi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ilerleyen günlerde açıklama yapılması beklenmektedir.



Nakdi Ücret Desteği Ne Zaman Bitecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla alakalı açıklama yaptı. Yapılan açıklamada: “Kısa çalışma ödeneğinin süresini son defa olarak mart ayı sonuna, asgari ücretteki artış miktarı kadar yükselttiğimiz nakdi ücret desteğinin süresini de 17 Mart’a kadar uzattık.” dedi.



    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.