Murat Sancak’ın yeni yatırımı belli oldu

Murat Sancak’ın yeni yatırımı belli oldu

ABONE OL
12 Mart 2021 20:39
Murat Sancak’ın yeni yatırımı belli oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararıyla Adana Demir Spor Başkanı Murat Sancak’a ait 10 Milyon TL’Lik şirkete İstanbul’da 172 bin metrekarelik arsa ‘münferit yatırım yeri’ olarak tahsis edildi.


Karar Resmî Gazete’de şöyle yayımlandı:
“İstanbul ili, Silivri ilçesinde bulunan ve ekli haritada sınırları gösterilen alan, Maxicells İlaç Sanayi Anonim Şirketine münferit yatırım yeri olarak tahsis edilmiştir.

Söz konusu yatırımcı tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Merkez Saymanlık Müdürlüğü hesabına yatırılacak tutar, sabit yatırım tutarının binde biri olarak belirlenmiştir.”

Murat Sancak 2017 yılında; SGK, Sağlık Bakanlığı ve Kızılay’la ‘plazmadan yerli ilaç üretme tesisi kurmak’ için protokol imzalamıştı.Maxicells tarafından hazırlatılan proje tanıtım dosyasında Silivri’deki araziye inşa edilecek fabrikanın maliyetinin 4.7 milyar TL’yi bulacağı ifade edilmişti.

Söz konusu ihale kapsamında Türkiye’de beş kan toplama merkezi kurulması gerekirken üç yıllık sürede toplama merkezi için bir girişimde bulunulmamıştı. Aynı firmanın; Avrupa’dan Türkiye’ye bir yıldan az kullanım ömrü olan kan ürünü sokulmasının yasak olmasına karşın; proje kapsamında kullanım ömrü üç ay olan ürünleri ithal ettiği ortaya çıkmıştı.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.