DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

460,35

1,36%%
BİST 100

1.408,14

0.03%
Moody’s: 2021 Yılı ABD Ekonomisinde Güçlü Toparlanma Bekleniyor

Moody’s: 2021 Yılı ABD Ekonomisinde Güçlü Toparlanma Bekleniyor

Moody's tarafından yapılan açıklamaya göre ABD'nin GSYH'sının 2021 yılının sonlarına doğru Kovid-19 salgını öncesindeki haline dönmesi bekleniyor.

ABONE OL
30 Mart 2021 19:04
Moody’s: 2021 Yılı ABD Ekonomisinde Güçlü Toparlanma Bekleniyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Moody’s tarafından yapılan açıklamaya göre ABD’nin GSYH’sının 2021 yılının sonlarına doğru Kovid-19 salgını öncesindeki haline dönmesi bekleniyor.


Kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan açıklamada, ABD’nin Gayri Safi Yurtiçi Hasılası’nın (GSYH) 2021 yılının sonunda salgın öncesindeki seviyesine dönmesinin beklendiği belirtildi.

Açıklamada, salgından en fazla etkilenen sektörlerde yaraları sarmanın zaman alacağı, gelecek dönemde işsizlikte artışın görülebileceği belirtildi.

moody's 

ABD’de yüksek seviyedeki kamu ve şirket borçlanmalarının etkilerinin yıllarca sürebileceğinin hatırlatıldığı açıklamada, ABD hükümetinin daha önce benzeri görülmemiş seviyedeki mali teşviklerinin de etkisiyle 2021 yılının ortalarında güçlü bir büyüme göstermesinin beklendiğine de dikkat çekildi.

Moody’s’in açıklamasında, Kovid-19 aşılamalarının yapılması ve salgının etkisinin azaltmasıyla tüketicilerin güveninde de artışın görülmesinin beklendiğin kaydedildi.

Öte yandan açıklamada, ABD’de salgın döneminde olumsuz koşullarda en çok etkilenen konaklama, restoran, turizm ve seyahat sektörlerinde önümüzdeki dönemde toparlanmanın beklendiği, fakat toparlanma hızının sektörler arasında farklılıklar gösterebileceği vurgulandı.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.