DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

460,35

1,36%%
BİST 100

1.408,14

0.03%
Mirziyoyev Türk Konseyi Gayriresmi Zirvesi’ne Canlı Bağlantı ile Katıldı
  • ekoayrıntı
  • Ekonomi
  • Mirziyoyev Türk Konseyi Gayriresmi Zirvesi’ne Canlı Bağlantı ile Katıldı

Mirziyoyev Türk Konseyi Gayriresmi Zirvesi’ne Canlı Bağlantı ile Katıldı

ABONE OL
31 Mart 2021 19:47
Mirziyoyev Türk Konseyi Gayriresmi Zirvesi’ne Canlı Bağlantı ile Katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kovid-19 sebebi ile online düzenlenen Türk Konseyi Gayriresmi Zirvesi’ne Mirziyoyev canlı bağlantı ile katılarak Türk Konseyi ülkelerinin de kendi bankalarını kurma zamanının geldiğini söyledi.


Burada konuşan Mirziyoyev, Türk Konseyi ülkelerinin kendi yatırım fonu ve kalkınma bankasını kurma zamanı geldiğini belirterek, bunun için somut çalışmalara başlamaya hazır olduklarını söyledi.

Ülkelerin potansiyellerini birlikte kullanarak her türlü zorluklara hazırlıklı olmaları gerektiğini vurgulayan Mirziyoyev, temel hedefleri olan ekonomik ilişkileri güçlendirmek için belirli belgelerin hazırlanması gerektiğini dile getirdi.

 “Somut çalışmalara başlamaya hazırız”

Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, şunları kaydetti:“Türk Konseyinin kendi yatırım fonunu oluşturma ve kalkınma bankası kurma zamanı geldi. Bu yönde somut çalışmalara başlamaya hazırız. Ayrıca ulaşım ve transit potansiyelini geliştirmenin de önemi artıyor. Bölgemizde bunun için yeterince imkan ve potansiyel var. Yani Orta Asya üzerinden dünya pazarına girmeliyiz. Azerbaycan ve Türkiye üzerinden de Avrupa ülkelerine girebiliriz. Bu da altyapı projelerinin gerçekleştirilmesini gerektiriyor.”

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.