MicroStrategy’nin Çeyreklik Raporundaki Bitcoin Ayrıntıları

MicroStrategy’nin Çeyreklik Raporundaki Bitcoin Ayrıntıları

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
MicroStrategy’nin Çeyreklik Raporundaki Bitcoin Ayrıntıları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bitcoin’e yüklü miktarda yatırım yapan MicroStrategy, halka arz edilmiş birçok şirket gibi çeyreklik raporunu yayınladı. Rapora göre MicroStrategy, 91579 BTC’ye sahip bulunmaktadır.


MicroStrategy, Bitcoin’in yükseliş trendinin başlangıcında gerçekleştirdiği alımlarla BTC’nin yükseliş trendini önemli oranda etkileyerek fiyatın hızla tırmanmasına sebep oldu. Şirketin alımları, 2021’in birinci ve ikinci çeyreklerinde de sürdü. Şirketin CEO’su Michael Saylor önderliğinde agresif bir yatırım politikası izleyen MicroStrategy, rezervlerindeki nakit yetmediği için $1 milyar tutarında borçlanma tahvili çıkartarak buradan elde edilen gelirle de BTC satın almıştı.

Çeyreklik rapordaki verilere göre MicroStrategy, birinci çeyrekte $1.08 milyar karşılığında, ortalama $52.000 seviyesinden, 20857 adet BTC satın alırken, ikinci çeyrekte ise $59.339 seviyesinden, $15 milyon karşılığında 253 BTC satın aldı. Şirketin varlıklarındaki 91579 BTC, 29 Nisan itibariyle yaklaşık $4.87 milyarlık bir büyüklüğü temsil etmektedir. CEO Michael Saylor, şirketin gelirleri doğrultusunda gelecekte daha çok BTC satın alabileceklerini belirtti.micro

Kurumsal Yatırımcı Dalgası

MicroStrategy, özellikle 2021 yılında sıkça konuşulan, kurumsal yatırımcıların BTC satın alma furyasını ilk başlatan şirketlerden olmasıyla ve agresif yatırım stratejisiyle, kriptopara piysasında adını hızlıca duyurdu. MicroStrategy’nin ardından Tesla gibi şirketler de şirket bilançolarına BTC eklemeye karar verdiler. MicroStrategy, özellike CEO’su Michael Saylor önderliğindeki BTC dostu politikaları nedeniyle popülerliğini korumaya devam ediyor. NASDAQ Borsası’nda işlem gören MicroStrategy, $6.37 milyarlık piyasa büyüklüğüne sahiptir.

 


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir