MicroStrategy 15 Milyon Değerinde Bitcoin Satın Aldı

MicroStrategy 15 milyon dolarlık yeni bir Bitcoin alımı gerçekleştirdi.

ABONE OL
28 Mart 2021 17:40
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MicroStrategy şirketi bugün 57.146 dolar maliyetle nakit olarak 15 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Bu son alımla toplam varlıkları 91.326’ya çıktı. 2021 yılı içerisinde 3. alımını gerçekleştirmiş oldu. MicroStrategy kasasında bulunan paranın büyük bir bölümünü Bitcoin‘e çevirmiş oldu.


MicroStrategy günümüze kadar 2.211 milyar dolar Bitcoin yatırımı yapmış oldu. Bu yatırımları 24.414 ortalama fiyat ile 91.326 adet Bitcoin‘e dönüştü. MicroStrategy elinde bulundurduğu Bitcoin‘lerin piyasa değeri 5 milyar doları aşmış durumda. Tesla‘da geçtiğimiz aylarda 1.5 milyar dolarlık bir yatırım yaparak, tek seferde en büyük Bitcoin alımını gerçekleştiren şirket olmuştu. Daha sonra yaptığı satışlardan yaklaşık olarak 1 milyar dolar kazanç elde etti.

MicroStrategy, Tesla ve birçok teknoloji devi kurumlar arasında benimsenmesine öncülük ediyor. Uzman öngörülerine göre yaklaşık 25 milyar dolar Bitcoin‘e para akışı olacak. Global dünyada altına olan güvenin azalması ve dünyada ABD dolarının değerinin azalması, Bitcoin‘in yükselmesini tetikleyici etkenler olduğu düşünülüyor. COVID-19 salgını ve hükümetlerin Bitcoin‘e olan baskıları, merkezi olmayan Bitcoin lehine çalıştı ve çalışmayada devam edecek gibi görünüyor. En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.