Metamask Kullanıcılardan Yoğun İlgi Görüyor

Metamask Kullanıcılardan Yoğun İlgi Görüyor

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Metamask Kullanıcılardan Yoğun İlgi Görüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

En popüler merkeziyetsiz kriptopara cüzdan uygulamalarından olan Metamask, nisan ayının sonu itibariyle 5 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştığını duyurdu.


En eski ve popüler cüzdan uygulamalarından Metamask, geçtiğimiz ekim ayında 1 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştığını duyurmuştu. Ekim ayının ardından geçen 6 ayda ise kullanıcı sayısı 5 milyona ulaşarak %500 oranında artış gösterdi. Cüzdan uygulamasının 1 milyon barajına ulaşmasında DeFi piyasasının gelişiminin etkili olduğu düşünülürken, sonraki 6 ay boyunca kripto piyasasındaki yükselişin ve NFT sektörünün etkisinin büyük olduğu tahmin ediliyor. Ekim ayından bu yana kriptopara fiyatlarında ciddi yükselişler görülürken, 6 aylık süreçte NFT sektörünün 1.5 milyar USD ticaret hacmine ulaştığı belirtiliyor.

metamask

Gelişmekte Olan Ülkelerin Kriptopara Talepleri

İnternet tarayıcısındaki bir eklenti üzerinden veya cep telefonu uygulamasından erişilebilen Metamask, yeni kullanıcıların Hindistan, Endonezya, Nijerya ve Vietnam gibi gelişmekte olan ülkelerden geldiğini açıkladı. Bu durum, ekonomik olarak çeşitli zorluklarla karşılaşan ülke vatandaşlarının kriptoparaya olan ilgilerinin giderek artmakta olduğunu gösteriyor.Metamask ve benzeri merkeziyetsiz cüzdan uygulamalarının kullanılması, aynı zamanda kriptopara kullanıcılarının da daha güvenli işlem yapmasını sağlamaktadır. Borsalarda bulunan kriptoparalar, kullanıcının kontrolünde değildir. Bu nedenle, kriptoparaların cüzdan uygulamalarında muhafaza edilmesi, ülkemizde Thodex ve Vebitcoin gibi borsaların sebep olduğu skandallardan korunmak için en ideal yollardan birisidir.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir