Merkez Bankası Tartışmalara Rağmen Yeniliklerle Hizmete Devam Ediyor
  • ekoayrıntı
  • Gündem
  • Merkez Bankası Tartışmalara Rağmen Yeniliklerle Hizmete Devam Ediyor

Merkez Bankası Tartışmalara Rağmen Yeniliklerle Hizmete Devam Ediyor

ABONE OL
1 Nisan 2021 07:56
Merkez Bankası Tartışmalara Rağmen Yeniliklerle Hizmete Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası son zamanlarda çeşitli değişikliklerle gündeme gelmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen imzalı karar sonrasında Merkez Bankası Yardımcısı olarak görev yapan Murat Çetinkaya’nın görevden alındığı açıklanmıştı. Bunun ardından yerine kimin getirileceği merak ediliyordu. Meraklı bekleyiş kısa sürede son buldu ve yerine Mustafa Duman getirilmiş oldu.


Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası üzerinden gerçekleştirilmiş olan bu değişiklik anında piyasalarda da etkisini gösterdi. Döviz kurunun hızlı bir şekilde yükseldiği belirtildi. Bunun ardından bu sürecin Mustafa Duman tarafından nasıl bir yol izlenerek yönetileceği merak konusu olmuştu.

Mustafa Duman Önceki Çalışmalarıyla Çok Konuşuluyor!

Mustafa Duman’ın daha önce yapmış olduğu görevler pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Bunun ardından yaklaşık 27 yıllık bir finansal deneyimi olduğu belirlendi. Daha önce ABD’li dev banka Morgan Stanley’in Türkiye Ofisinde Genel Müdür olarak çalıştığı belirlendi.2015 yılından bu yana ise Morgan Stanler Suudi Arabistan Denetim Komitesi içerisinde görev yapmaya devam ediyor. Daha önce Başkan Şahap Kavcıoğlu ile birlikte görev yapmış olması da en çok dikkat çeken detaylar arasında yer aldı. 1999 yılında devlet tarafından el konulan Esbank’ta birlikte görev yaptıkları belirlendi. ancak Mustafa Duman’ın geçmişinde yapmış olduğu çalışmaları anlatırken Esbank ayrıntısını vermemesi de dikkat çeken diğer bir ayrıntı olarak iade edildi.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.