DOLAR

8,1503

-0.04%
EURO

9,7315

0.1%
ALTIN(gr)

456,63

0,58%%
BİST 100

1.381,09

0.38%
Merkez Bankası faiz kararı için beklenen tarih belli oldu

Merkez Bankası faiz kararı için beklenen tarih belli oldu

ABONE OL
10 Mart 2021 15:06
Merkez Bankası faiz kararı için beklenen tarih belli oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Merkez Bankası tarafından yakın zamanda gerçekleştirilmesi gereken bir toplantı sonrasında PPK faiz kararı belirlenecek. Uzun zamandır kullanılan PPK faiz kararının yapılacak yeni toplantı sonrasında yeniden düzenlenmesi bekleniyor. Merkez Bankası tarafından konu hakkında yapılacak olan toplantı sonrasında faiz kararının para politikalarına yön vermesi ve süreci tamamen değiştirmesi bekleniyor.


Merkez Bankası politika faizi şimdilerde 17 seviyelerinde işlem görüp piyasalara hayat vermeye devam ediyor. Merkez Bankası tarafından alınacak yeni karar sonrasında politika faizinin baştan düzenleneceği ifade edildi. Bu süreçte gözler Merkez Bankası’na çevrildi. Politika faizinin belirleneceği ve açıklanacağı toplantının hangi tarihte belirleneceği merak konusu oldu.

Merkez Bankası Toplantı Tarihini Açıkladı!

Merkez Bankası Mart ayı içerisinde faiz kararını açıklayacağı toplantıyı yapacağı tarihi açıkladı. Politika faizi kararı pek çok kişi tarafından merakla takip ediliyor. Geçtiğimiz günlerde yine Merkez Bankası tarafından yeni bir toplantı yapılmıştı. Düzenlenen Para Politikası Kurulu toplantısının ardından konu hakkında açıklama yapıldı. Bu açıklama ile vadeli repo ihale faiz oranı 17 düzeyinde sabit kalabileceği belirtildi.Merkez Bankası tarafından 2021 yılında yapılacak faiz toplantısının 18 Mart 2021 tarihinde saat 14:00’da yapılmasına karar verildi. Toplantıdan alınacak kararlar sonrasında kamuoyu ile paylaşılacak. Alınacak kararların piyasayı yakından etkilemesi bekleniyor.Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.