MEB AKUB nedir, kimlerden oluşuyor? Arama kurtarmada yeni dönem

MEB AKUB nedir, kimlerden oluşuyor? Arama kurtarmada yeni dönem

MEB tarafından hayata geçirilen yeni projede AKUB ekipleri kuruluyor. Arama ve Kurtarma ekibi olan AKUB'da sadece öğretmenler olacak. İşte detaylar!!

ABONE OL
26 Mart 2021 13:38
MEB AKUB nedir, kimlerden oluşuyor? Arama kurtarmada yeni dönem
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen yepyeni bir proje olan Arama ve Kurtarma Birimi projesi hayata geçirildi. Bu yeni projede rol alacak olan kahramanlar sadece öğretmenler olacak. Depremlerde ve doğal afetlerde başrolde olan AFAD, Türk Kızılayı ve STK’lara bir yenisi daha eklenmiş oldu.


MEB AKUB kimlerden oluşuyor diye merak ediyorsanız bunun da cevabını verelim. MEB bünyesinde görev yapan öğretmenler tarafından kurulacak bir ekip olan AKUB ekipleri, gönüllü arama ve kurtarma kişilerinin sayısını yükseltmek içinde çaba sarf edecek. Doğal afetlerde rol alacak öğretmenler, afet ve acil durumlarda gönüllü kişilerin artması için öğrencilerine de bilgi verecekler.

Acil durum, afet ve olağan dışı durumlarda müdahale ekiplerine etkin ve hızlı destek sağlamak amacıyla merkez ve 81 il millî eğitim müdürlüğünde sivil savunma uzman/amirleri iş birliğinde, il iş yeri, sağlık ve güvenlik birimleri bünyesinde, eğitimli ve donanımlı MEB AKUB ekipleri oluşturulacak.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.