DOLAR

8,1550

0.27%
EURO

9,7089

-0.14%
ALTIN(gr)

457,21

-0,42%%
BİST 100

1.393,24

-1.65%
Mazot Ve Gübre Desteği Hesaplara Yatırıldı Mı? 2021 Çiftçi Mazot ve Gübre Destek Ödemeleri Ne Zaman Yatırılacak?
  • ekoayrıntı
  • Ekonomi
  • Mazot Ve Gübre Desteği Hesaplara Yatırıldı Mı? 2021 Çiftçi Mazot ve Gübre Destek Ödemeleri Ne Zaman Yatırılacak?

Mazot Ve Gübre Desteği Hesaplara Yatırıldı Mı? 2021 Çiftçi Mazot ve Gübre Destek Ödemeleri Ne Zaman Yatırılacak?

ABONE OL
5 Mart 2021 12:36
Mazot Ve Gübre Desteği Hesaplara Yatırıldı Mı? 2021 Çiftçi Mazot ve Gübre Destek Ödemeleri Ne Zaman Yatırılacak?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2021 yılı mazot ve gübre desteği yattı mı? Çiftçilerin mazot ve gübre destek ödemelerinin ne zaman yatacağı çiftçiler tarafından merak edilmektedir. Tarımsal destek ödemeleri kapsamında hemen her yıl çiftçilere ödeme yapılmaktadır. Ödemelerin ne zaman ve nasıl yapılacağıyla ilgili çiftçiler tarafından araştırma yapılmaktadır.


Hemen hemen her yıl çiftçilere verilen destek ödemelerinin bir yenisi de bu ay içerisinde yapılacak? Peki, Mazot Ve Gübre Desteği Hesaplara Yatırıldı Mı? 2021 Çiftçi Mazot ve Gübre Destek Ödemeleri Ne Zaman Yatırılacak?

Mazot ve Gübre Desteği Hesaplara Yatırıldı Mı?

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hesaplara henüz mazot ve gübre desteği yatırılmadı. Bakan Bekir Pakdemirli geçtiğimiz günlerde konuyla alakalı bir açıklama yapmıştı. Yaptığı açıklamada çiftçilerimizin kaynağa en fazla ihtiyaç duyduğu desteklemelerin ilkbahar döneminde yapılacağına değindi.

Mazot ve Gübre DesteğiGübre Desteği Ödemeleri Ne Kadar?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gübre desteği ödemeleri %100 artış göstererek 2 katına çıkarılmıştır. Buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi ürünlerin desteği 16 TL’ye yükseltilirken, organik ve organomineral gübre kullanan kişilere 20 TL’ye yükseltilmektedir.

Çiftçi Desteği Ne Zaman Yatacak?

Çiftçilere verilen destek ödemeleri TC Kimlik numarasının son hanesine göre yapılmaktadır. Yani TC kimlik numarasının son hanesi 8, 6 veya 4 ise 19 Şubat 2021 tarihinde, TC Kimlik numarasının son hanesi 0 ile 2 olanlar ise 26 Şubat 2021 tarihinde destek ödemelerini alacaktır. Diğer destek ödemeleri de tek parça halinde yapılacaktır.

Bakan Pakdemirli tarafından konuyla alakalı yapılan açıklamada:

“Böylece, hububatta (buğday, arpa, çavdar, yulaf, tiritikale) dekara 8 TL olan gübre desteği 16 TL’ye, diğer ürünlerde dekara 4 TL olan gübre desteği 8 TL’ye yükseltildi. Ayrıca organik ve organomineral gübre kullanan üreticilerimize ilave olarak dekara 10 TL olan destekleme ödemesi de dekara 20 TL olarak belirlendi. Destek artış kararı 2020 yılı üretimini kapsayacak şekilde alındı ve Tarım ve Orman İl/ İlçe Müdürlüklerimizce ödemeye ilişkin çalışmalar başlatıldı. Çiftçilerimizin kaynağa en fazla ihtiyaç duyduğu ilkbahar döneminde destekleme ödemelerini yapacağız. “Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.