Mart ayında konut satışlarında patlama yaşandı

Mart ayında konut satışlarında patlama yaşandı

ABONE OL
15 Nisan 2021 21:32
Mart ayında konut satışlarında patlama yaşandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan incelemeler sonrasında Mart ayı konut satışında ciddi bir yükselişin meydana geldiği belirlendi. Geçtiğimiz yılın Mart ayı istatistiklerine bakıldığı zaman konut satışlarının yüzde 2.4 oranında arttığı ve toplam konut satışının 111 bin 241 olarak belirlendiği ifade edildi.


Konut satışlarının yapıldığı iller kategorize edildiği zaman en büyük payın İstanbul’a ait olduğu belirlendi. İstanbul’da Mart ayında gerçekleşen toplam konut satış oranının 22 bin 7 olarak belirlendiği açıklandı. Satışların yüzde 19,8 oranıyla İstanbul’un ön plana çıktığı belirlendi.

İpotekli Konut Satışlarında Azalma Meydana Geldi

Türkiye genelinde toplam ipotekli konut satış oranları da açıklandı. Geçtiğimiz yılın aynı ayına bakıldığı zaman ipotekli konut satış oranlarının yüzde 49,7 oranında azaldığı belirtildi. Toplam ipotekli konut satışı ise 21 bin 815 olarak açıklandı. Toplam konut satışlarının oranı düşünüldüğü zaman ipotekli satışların payı ise bu yüzdelik dilim içerisinde yüzde 19,6 olarak açıklandı. İpotekli konut satışlarında her zaman olduğu gibi ilk sırayı yine İstanbul oldu. İpotekli konut satışının en az yapıldığı il ise Hakkari oldu. Hakkari ilinde ipotekli konut satışı Mart ayı boyunca 1 olarak açıklandı.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir