Marbaş Menkul Değerler / 22 Mart 2021 Borsa Yorumları ve Analizi
  • ekoayrıntı
  • Borsa
  • Marbaş Menkul Değerler / 22 Mart 2021 Borsa Yorumları ve Analizi

Marbaş Menkul Değerler / 22 Mart 2021 Borsa Yorumları ve Analizi

22 Mart 2021 Pazartesi günü bültenleri yayınlanmaya başladı. Marbaş Menkul Değerler, haftanın nasıl başlayacağı ve neler getireceği ile ilgili beklenti ve önerilerini duyurdu. İşte detaylar.

ABONE OL
31 Mart 2021 21:21
Marbaş Menkul Değerler / 22 Mart 2021 Borsa Yorumları ve Analizi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Marbaş Menkul Değerler piyasa yorumu bülten başlığında “Kara Pazartesi” ibaresi bulunuyordu. Detaylar ise şu şekilde.


Cumartesi günü itibariyle TCMB başkanı Naci Ağbal görevden alındı ve yerine Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu getirildi. Bu durum ışığında açılan Asya piyasalarında ise dolar dün itibariyle 8,40 seviyelerini gördü. Bu yükselişin ardından ise haftanın ilk seansında açılışı 8,04 seviyelerinden yaptı.

Cuma günü kapanış seviyesine göre %11,64 değer kaybı gören dolar ve Euro kurları, Borsa İstanbul için de sert satıcılı geçecek bir seansı işaret ediyor. Geçtiğimiz hafta 1.528,99 seviyesinde kapanan BIST-100 endeksinin, bankaların öncülüğünde düşüş göstermesini bekliyoruz.

Hisse portföylerinin, endeks vadeli işlemleri ile hedge edilmesinin ve bu hafta içinin özellikle ilk günlerinde, özellikle kısa tarafta durulmasını ve piyasanın izlenmesi gerektiğini düşünmektedir.Yeni haftanın ilk iki gününde FED Başkanı Powell olmak üzere, 10 ayrı yetkili ile beraber, ABD hazine başkanı Janet Yellen, piyasalardaki gelişmeleri değerlendirecekleri açıklamalar gerçekleştirecekler. Gündemde ise Pazar gecesi başlamış olan, Türkiye’den Meksika, Brezilya, Güney Afrika gibi gelişmekte olan ülkeleri kapsayan, olumsuz gelişmeler yer alacak.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.