Magda Wierzycka, Elon Musk ve SEC’e Bitcoin Konusunda Ateş Püskürdü

Magda Wierzycka, Elon Musk ve SEC’e Bitcoin Konusunda Ateş Püskürdü

Milyarder Magda Wierzycka ciddi eleştiriler getirdi ve bugün gündem oldu. Elon Musk ve SEC’e ateş püsküren Wierzycka kasıtlı şekilde Bitcoin’in baskılandığını düşünüyor.

ABONE OL
11 Haziran 2021 18:13
Magda Wierzycka, Elon Musk ve SEC’e Bitcoin Konusunda Ateş Püskürdü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milyarder Magda Wierzycka ciddi eleştiriler getirdi ve bugün gündem oldu. Elon Musk ve SEC’e ateş püsküren Wierzycka kasıtlı şekilde Bitcoin’in baskılandığını düşünüyor.


SEC ve Elon Musk

Sygnia’nın CEO’su ve kurucu ortağı Magda Wierzycka bugün Elon Musk hakkında hiç iyi şeyler söylemedi. Piyasaları kendi lehine manipüle ediyor ve kazanç sağlıyor dedi Musk için SEC’i harekete geçmemekle suçladı. Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta SEC tarafından Tesla’ya 2 adet uyarı yazısı gittiğini ve Elon Musk’ın kripto paralarla alakalı konuşmalarının uyarıldığını yazmıştık. Magda bu ihtarları göstermelik hareketler olarak düşünüyor.

Magda Wierzycka

Magda Wierzycka

Magda Wierzycka “Elon Musk eğer şu an borsada işlem gören bir şirketin hissesi için Bitcoin’e yaptığı gibi yorumlar yapsaydı SEC bunu o zaman ciddiye alırdı. Bu hareketlerinin bedelini Elon Musk ödemek zorunda kalırdı” dedi. SEC tarafından kripto paralarla ilgili manipülasyon soruşturmaları olduğu için Elon Musk’ın bu fırsatı kullandığını düşünen ünlü milyarder “Akıllı Elon” dedi.The Money Show programına katılan Magda Wierzycka, Elon Musk’ın hareketlerini eleştirdi. Tesla’nın önce Bitcoin aldığını ve sonrasında Bitcoin ile ödeme almayı kabul ettiğini hatırlatan Magda “bu yükselişten sonra Musk elindeki Bitcoin’leri satarak araba satışı kadar kazanç elde etti” dedi. Daha sonra Bitcoin karbon emisyonu endişelerinin Musk tarafından dillendirildiğini ve bunun fiyatı düşürdüğünü söyleyen Magda Wierzycka Tesla’nın tüm Bitcoin’lerini sattığını düşünüyor.

Elon Musk Bitcoin Manipulasyonu

SEC Elon Musk Soruşturması

SEC tarafından Elon Musk’a 2018 yılında açılmış bir soruşturma bulunuyor. Ancak bu soruşturma Tesla hisselerinin fiyatını sosyal medya üzerinden manipüle etmesiyle ilgiliydi. Ocak ayında ise SEC tarafından Dogecoin pompalamaları sebebiyle daha açılacağı konuşuluyordu ancak bu gerçekleşmedi.

Elon Musk’ın Bitcoin’i sadece birkaç ay yüksek kazanç elde etmek için aldığını söyleyen Wierzycka işi bittikten sonra Musk’ın varlıklarını sattığını ve fiyatı dibe çekip dükkanı kapattığını düşünüyor.

SEC tarafından dava açılmamasına bir sebep olarak da Elon Musk’ın fiyat oynaklığını artırması gösteriliyor. Birçok analist dolara karşı rakip olmaması açısından Musk’ın fiyatı bilerek bu şekilde oynattığına inanıyor. Gerçekten de Elon Musk’sız bir Bitcoin çok daha az oynak olabilir. Geçtiğimiz yıllarda sadece ciddi haberlerde fiyatlama yapan Bitcoin bu yıl Elon Musk emojileriyle yerin dibine girebiliyor. Bu Bitcoin’in sürdürülebilirliği için hiç de iyi bir şey değil.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.