LPG İthalatında Yaşanan Düşüş Dikkat Çekti

LPG İthalatında Yaşanan Düşüş Dikkat Çekti

ABONE OL
28 Mart 2021 21:47
LPG İthalatında Yaşanan Düşüş Dikkat Çekti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin gerçekleştirmiş olduğu LG ithalatının Ocak ayında gerçekleştirilen değerlendirmelere bakıldığı zaman ciddi bir düşüş trendi içerisine girdiği belirlendi. Ocak ayında yapılan incelemelere bakıldığı zaman 2020 yılının Ocak ayı ile karşılaştırıldığı zaman yüzde 21.07 oranında azaldığı öğrenildi. Meydana gelen azalma ile birlikte toplam 207 bin 225 ton LPG ithalatı gerçekleştirilmiş oldu.


En Çok LPG İthalatı Yapılan Ülkeler Belli Oldu!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından bir inceleme yapıldı. Hazırlanan rapor sonrasında en çok LPG ithalatının yapıldığı ülkeler de belli oldu. Bu ülkeler sırasıyla Cezayir, ABD, Kazakistan, Norveç, Bahama Adaları ve Rusya olarak açıklandı.

Gerçekleşen ithalat düşüşünün sebepleri de merak konusu olmuştu. Bunun üzerine düşüşün miktarı da yüzde 21.07 olarak açıklandı. Dağıtıcı lisansı olan ülkelerin yapmış oldukları LPG ithalatında ise ciddi artışların yaşandığı belirlendi.Dağıtıcı lisans sahipleri tarafından yapılan satış miktarları da açıklandı. Bunlar arasında 197 bin 921 tonluk otogaz satışının gerçekleştiği öğrenildi. 51 bin 937 ton tüplü LPG satışı yapıldı. Ardından 7 bin 940 ton dökme LPG satışının yapıldığı belirlendi. Sonraki aylarda ülkenin gerçekleştirmiş olduğu LPG ithalatının artıp artmayacağı merak konusu oldu. Henüz bu konuda yeni istatistikler paylaşılmazken artışın yaşanmış olabileceği düşünülüyor.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.