Liselerde ve ortaokullarda sınavlar ne zaman yapılacak, iptal mi oldu?
  • ekoayrıntı
  • Güncel
  • Liselerde ve ortaokullarda sınavlar ne zaman yapılacak, iptal mi oldu?

Liselerde ve ortaokullarda sınavlar ne zaman yapılacak, iptal mi oldu?

ABONE OL
29 Mart 2021 13:29
Liselerde ve ortaokullarda sınavlar ne zaman yapılacak, iptal mi oldu?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Covid-19 sebebiyle uzun zamandır kapalı olan eğitim ve öğretim kurumları, vakaların azalmasıyla birlikte tekrar açılmıştı. Ortaokul ve liselerde sınavlar ne zaman yapılacak diye merak eden birçok öğrenci, son dakika açıklamalarını takip ediyorlar. Sınavların online ortamda mı yoksa yüzyüze mi yapılacağını sadece öğrenciler değil aynı zamanda anne ve babalarda merak ediyor. Eğer sizde bu sorulara cevap arıyorsanız bu haberimizde verdiğimiz detaylı bilgiyi okuyabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada sınavların takvimi açıklamıştı.


ORTAOKULLARDA SINAVLAR NE ZAMAN YAPILACAK? SINAVLAR İPTAL Mİ OLDU?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvimde örgün eğitim tarihine göre sınavların tarihleri belirlenmişti. Ağustos ayına kadar devam edecek sınav takviminde öğrenciler online ders yapsa dahi sınavlarını online ortamda değil yüzyüze bir şekilde okulda yapmak zorundaydı. Yapılan açıklamada, 26 Mart 2021 tarihinden sonra yapılacak olan sınavların ertelendiği duyuruldu. En erken 3 Mayıs 2021 tarihine kadar ertelenen sınavlarda henüz net bir tarih olmadı. Sınavların iptal olacağı ile alakalı söylentiler dolaşsa da henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

LİSELERDE SINAVLAR NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE YAPILACAK?

Lise sınavları ile alakalı olarak aynı şeyi söyleyebiliriz. Sınavlar 3 Mayıs 2021 tarihine kadar ertelendi fakat bu tarih değişiklik gösterebilir. Koronavirüsün ilerleyişi, bu tarihi daha da ileriye atabilir. 3 Mayıs 2021 öncesinde herhangi bir yüzyüze sınav mümkün değildir ama tarihin ileri bir tarihe ertelenmesi söz konusu olabilir.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.