LG İlk Çeyrek İçin 1,36 Milyar Dolar Kâr Açıkladı

LG İlk Çeyrek İçin 1,36 Milyar Dolar Kâr Açıkladı

Teknoloji devi LG şirketi, 2021 senesinin ilk çeyreği için 1,52 trilyon KRW değerinde net kâr açıkladı. Bu rakam yaklaşık olarak 1,36 milyar amerikan dolarına eşit.

ABONE OL
3 Mayıs 2021 11:51
LG İlk Çeyrek İçin 1,36 Milyar Dolar Kâr Açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Teknoloji devi LG şirketi, 2021 senesinin ilk çeyreği için 1,52 trilyon KRW değerinde net kâr açıkladı. Bu rakam yaklaşık olarak 1,36 milyar amerikan dolarına eşit.


LG şirketi az öne yapmış olduğu açıklamayla birlikte 2021 yılının ocak, şubat ve mart ayları için 1,36 milyar dolarlık net kâr açıkladı. Bu kâr, şirket tarihinde bir rekor oldu. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre bu üç ayda satış değeri yüzde 23,8 ile 6,03 milyar dolara eşit. Ayrıca şirketin karlılık oranı da yüzde 39,1 artmış bulunuyor.

Şirket tarafından yatırımcılar ve halka yapılan açıklamanın tamamı ise şu şekilde;

LG Electronics Inc. (LG), 2021’in ilk çeyreği için 18,81 trilyon KRW (16,90 milyar ABD doları) konsolide satış ve 1,52 trilyon KRW (1,36 milyar ABD doları) faaliyet karı açıkladı. Bir rekor olan yüzde 8,1 kar şirketin geçmişindeki en yüksek üç aylık sonuç oldu. Bir yıl önceki ilk çeyreğe kıyasla, gelirler yüzde 27,7, kârlılık yüzde 39,1 arttı. Bu, dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin evde daha fazla zaman geçirmeye devam ettikçe LG ev aletleri ve ev eğlence ürünlerine olan çok güçlü talebini yansıtıyor.LG Beyaz Eşya ve İklimlendirme Çözümleri Şirketi, önceki yıla göre yüzde 23,8 artışla ilk çeyrekte 6,71 trilyon KRW (6,03 milyar ABD doları) satış gerçekleştirdi. 919,90 milyar KRW (826,39 milyon ABD Doları) faaliyet karı, geçen yılın ilk çeyreğine göre yüzde 22,1 daha yüksek oldu. İş birimi arka arkaya ikinci çeyrekte, Kuzey Amerika ve Avrupa’nın yanı sıra, kiralamanın yaygın olduğu Güney Kore’deki kendi iç pazarında önemli bir büyüme kaydetti. Karlılığa, Kuzey Amerika ve Avrupa’da yüksek kaliteli ürünlerin güçlü satışlarının yol açtığı istikrarlı büyüme eşlik etti. İş biriminin, yeni ürünlerdeki denizaşırı satışları artırarak büyümeye devam etmesini bekliyor.

LG Ev Eğlence Sistemleri Şirketi, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 34,9 artışla ilk çeyrekte 4,01 trilyon KRW (3,60 milyar ABD doları) satış kaydetti. Kuzey Amerika ve Avrupa’daki güçlü satışların etkisiyle faaliyet geliri yıllık yüzde 23,9 artarak 403,80 milyar KRW (362,75 milyon ABD Doları) oldu. OLED ve NanoCell TV’lerin önderlik ettiği birinci sınıf ürünler, pandeminin etkisi dünyanın çoğu yerinde devam ederken güçlü taleple karşılaştı. LG, 2021’de bu başarıyı sürdürmek için birinci sınıf ürün serisini geliştirmeye, çevrimiçi satışları daha da genişletmeye, kaynakları optimize etmeye ve varlık yönetimini kolaylaştırmaya devam edecek.

LG Mobil İletişim Şirketi, ilk çeyrekte 998,70 milyar KRW (897,18 milyon ABD Doları) satış ve 280,10 milyar KRW (251,63 milyon ABD Doları) işletme zararı bildirdi. LG’nin Temmuz ayı sonunda akıllı telefon işinden çıkacağını bu ayın başlarında kamuoyuna duyurması ışığında yeni ürünlerin bulunmaması nedeniyle faaliyet zararı bir önceki çeyreğe göre yüzde 28 geriledi. Durdurulan faaliyetler için kar ve zarar – devam eden ve durdurulan faaliyetlerin dökümü dahil – ikinci çeyrek sonuçlarına dahil edilecek.

LG Araç Bileşenleri Çözümleri Şirketi, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 43,5 artışla 1,89 trilyon KRW (1,70 milyar ABD doları) ilk çeyrek satışı gerçekleştirdi. İşletme kaybı 700 milyon KRW’ye (629.000 ABD Doları) geriledi. Bu, Kuzey Amerika ve Avrupa’da otomotiv sektörünün toparlanmasının yanı sıra e-Powertrain ve bilgi-eğlence sektörlerindeki yeni projelerden elde edilen gelirlerin artmasına ve daha iyi maliyet yönetimine bağlanabilir.

LG İş Çözümleri Şirketi, uzaktan çalışma ve online eğitimin yaygınlaşmasıyla büyük ölçüde monitör gibi ürünlere olan güçlü talep nedeniyle, ilk çeyrek gelirlerinde bir yıl öncesine göre yüzde 9,1 ve önceki çeyreğe göre yüzde 23,6 artışla 1,86 trilyon KRW (1,67 milyar ABD doları) iyileşme gördü. 134 milyar KRW (120,38 milyon ABD doları) işletme karı, LCD paneller ve yarı iletkenler gibi bileşenlerin artan maliyeti nedeniyle geçen yılın aynı çeyreğine göre azaldı.

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.