Kripto Parayla Ödeme Yasağına Sert Tepkiler Geliyor

Kripto Parayla Ödeme Yasağına Sert Tepkiler Geliyor

ABONE OL
16 Nisan 2021 13:37
Kripto Parayla Ödeme Yasağına Sert Tepkiler Geliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Merkez Bankası tarafından alınan kararla birlikte dün gece saatlerinde kripto parayla ödemelere yasak geleceği duyurulmuştu. Bir gece vakti duyurulan bu yasağa ilişkin sert tepkiler gelmeye başladı. İlk başta Papara CEO’su yapılan bu düzenlemenin kolaya kaçmak olduğunu belirtirken şimdi de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kılıçdaroğlu olaya tepkisini belirtti:
Olayın bir “zorbalık” olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu bu paylaşımıyla birlikte özellikle kripto para yatırımcılarının büyük ilgisini çekti. Buna ek olarak Papara CEO’su da yaptığı açıklamada kendi uygulamaları üzerinden 10 milyonun üzerinde kripto para için işlem yapılmasına rağmen henüz herhangi bir dolandırıcılık ihbarı almadıklarını belirtiyor. Kendisinin olay hakkındaki konuşması ise şu şekilde oldu:

“Bir düzenleme yapma gereği hasıl olmuş ve yapılacak en kolay düzenleme de yasaklamaktır. Uğraşmaktansa yasaklamak çok daha kolay. Bir hukukçu ve finansal teknoloji dünyasında yer alan biri olarak beni ülke adına endişelendiren bir düzenleme bu.”

Kararı ortaya atan Merkez Bankası kripto paralardaki tehlikeye dikkat çekip terör ve dolandırıcılık amaçlı kullanabileceğini belirtmişti. Yayınladıkları basın duyurusunu okuyup tüm detaylara erişebilirsiniz.

Paribu Yeni Kripto Para Yönetmeliği Hakkında Duyuru Yayınladı


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir