Kripto Paranın Yükselen Değeri Chiliz Coin Nedir?

Kripto Paranın Yükselen Değeri Chiliz Coin Nedir?

ABONE OL
13 Mart 2021 16:56
Kripto Paranın Yükselen Değeri Chiliz Coin Nedir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son günlerde bir hayli yükselen Chiliz (CHZ) coin, büyük spor kulüpleri ile yaptıkları anlaşmalar ile günden güne değer kazanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 0,023 dolar seviyesinden 0,1725 dolara kadar yükselen kripto para Chiliz Coin, yatırımcısına iyi dönüşler sağladı. Peki Chiliz coin hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz? Chiliz (CHZ) coin nedir ve dolar/TL değeri ne kadar? Tüm bunlar haberimizin ayrıntısında.


Chiliz (CHS) Coin Nedir?

chiliz nedir

Son zamanlarda kripto para borsası ile ilgilenen herkesin en az bir kere duyduğu Chiliz coin, geçtiğimiz günlerde yaşadığı yüksek artış ile bir hayli dikkat çekti. Yatırımcılarına iyi bir dönüş sağlayan Chiliz coin, 0,023 dolar seviyelerindeyken 0,1725 seviyelerine kadar yükseldi. Peki, herkesin ilgisini çeken Chiliz coin nedir?

Lifestyle Asia yatırımcısı ve Mediarex Sport & Entertainment kurucusu olan Alexandre Dreyfus ve ortakları tarafından piyasa sürülen Chiliz, ilk olarak 14 Şubat 2018 tarihinde karşımıza çıktı. Chiliz’in piyasaya sürülmesinin ardından Alexandre Dreyfus’un CEO görevini yürüttüğü socios.com adlı sitenin hizmet token’ı olarak kullanılmaya başlandı. Günümüzde hala aynı sitenin hizmet token’ı olarak kullanılmaya devam ediyor.Taraftarlar, Takımlarında Söz Sahibi Olacak!

Chiliz ve Socios ekipleri, Ethereum ağı üzerine kurulan CHZ için günümüzde birçok büyük spor kulübü ile hali hazırda anlaşmış durumda. Ekip aynı zamanda bu anlaşmalar yolu ile son zamanlarda bir hayli yaygın olan e-spor ve spor faaliyetlerini bir arada yürütmeyi planlıyor. Ayrıca takım taraftarlarının, takımlarında söz sahibi olmasını da hedefliyor. Şirketin CEO’su Alexdanre Dreyfus, bu konuyla ilgili şöyle konuşmuştu:

“Spor ve e-spor taraftarları, Chiliz coin ile artık taraftarı oldukları takımda söz sahibi olabilecekler. Forma tasarımlarını, kulüp ürünlerinin tasarımlarını belirleyecekler; en iyi takım oyuncusunun kim olacağı konusunda söz sahibi olacaklar ve en önemlisi de hazırlık maçlarının yerleri hakkında karar alabilecekler. Bu birçok taraftarın hayallerini süsleyen bir olay!”

Dünya Futbol Otoriteleri ile Anlaşma Sağlandı

Taraftarların, takım içinde söz sahibi olması gibi iddialı bir olayı başlatan Chiliz ve Socios ekipleri, şimdiden dünya devi futbol kulüpleri ile anlaşmalar sağladı. FC Barcelona, Paris Saint Germain, Juventus FC gibi dünya futbol devleri ile anlaşma sağlayan şirket, son olarak Galatasaray ile bir birliktelik kurdu. Bu birliktelik ile Chiliz ve Socios ekipleri, ülkemizde de etkin bir şekilde faaliyetlerini sürdüreceğe benziyor.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.