Analist Moskovski Açıkladı: Kripto Para Vurgunu Ve Merkez Bankası Kararı Sonrası Türkler Güvenli Liman Arıyor

Analist Moskovski Açıkladı: Kripto Para Vurgunu Ve Merkez Bankası Kararı Sonrası Türkler Güvenli Liman Arıyor

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Analist Moskovski Açıkladı: Kripto Para Vurgunu Ve Merkez Bankası Kararı Sonrası Türkler Güvenli Liman Arıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de gerçekleştirilen kripto para uygulamaları ve yaşanan vurgunlara bağlı olarak ciddi bir gerginlik oluştu. Merkez Bankasının çıkarmış olduğu yönetmelikle başlayan bu silsile daha sonra kripto para borsasında yaşanmış olan vurgunlarla devam etti. Türkiye kripto paralar ve Bitcoin‘i yoğun olarak tartışıyor. Bu arada kripto para yatırımı güçlü olan Türkler yeni bir güvenli Bitcoin arayışındalar.


Türkiye’de Coinmarketcap ve Binance’de arama oranları yükseldi. Kripto paranın yasaklanıp yasaklanmadığı ile ilgili süreç hızlı bir şekilde değerlendirilirken ve net bir karar henüz bulunmuyorken Türkiye yeni bir dolandırıcılık türü ile tanışmış oldu ve yatırımcılar adeta şaşırıp kaldı.

BTC, Coinmarketcap Ve Binance’de Arama Oranı Yükseldi

Türkiye’de yaşanan gelişmelere Bitcoin de ortaya çıkan sert dalgalanmalar da eklenince piyasalardaki gerginlik arttı. Yatırımcı ne yapacağını bilmez hale geldi ve güvenli bir liman arayışına girdi.

bitcoin 458Analist Moskovski oranları üzerinden değerlendirme yaptı. Açgözlülük azaldı ve korku yükseldi. Türkler bu ortamda Bitcoin aramaları konusunda tüm zamanların en yüksek seviyesini gösterdiler. Tedirgin bir şekilde hareket eden Türkler yerli borsalardan hangilerinin güvenli liman olduğunu araştırmak için coinmarketcap’ta araştırma yapıyorlar. Bu araştırmaların yüzdesi 44’ü geçti. Türkler Binance ciddi bir ilgi duyuyor diyen Moskovski Türklerin bu alandaki araştırmalarının yüzde 14.6 oranında arttığını belirtti. Yaşanan gelişmelerden sonra piyasadan kaçış yerine güvenli liman arayışını tercih eden Türk yatırımcılar Bitcoin’e ilgiyi hala sürdürüyorlar ve yatırımcılar güvenli bir limanda tutabilecekleri yatırımlarını ne tarafa yönlendirebileceklerini araştırıyorlar.

Kripto para borsalarının yalnızca alım içi kullanılması ve kripto varlıkların borsalara değil soğuk cüzdanlara saklanması gerektiği ile ilgili tavsiyelerde de bulundu.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir