Kripto Para Hesaplarına Haciz Gelebilir mi?

Kripto Para Hesaplarına Haciz Gelebilir mi?

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Kripto Para Hesaplarına Haciz Gelebilir mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son zamanlarda ülkemizde ve dünya genelinde kripto para piyasalarına olan merakın artmasıyla bu iş artık hayatımızın bir parçası olmaya başlamış durumda. Hal bu olunca da borçlu olan bir kişinin kripto para hesaplarına haciz gelip gelmeyeceği konusu merak edilebiliyor. Bundan birkaç gün öncesinde yaşanan bir olaya göre bu durumun artık mümkün olduğunu görüyoruz. Kısacası eğer borcunuz varsa ve bunu ödemediyseniz Bitcoin gibi varlıklarınızın olduğu hesaplara el konulabilir.


Bitcoin Cüzdanlarınıza El Konulabilir!

Bir BtcTurk kullanıcısı Twitter üzerinden paylaştığı fotoğrafta kendisine gelen bir mesajı paylaştı:

“Değerli kullanıcımız, hesabınız İstanbul 14. İcra Dairesinden gelen ihbarnameye istinaden 08/04/2021 tarihinde kapatılmıştır. İstanbul İcra Dairesi ile görüşerek icrayı kaldırmanız gerekmektedir. Hesabınızın kullanıma yeniden açılabilmesi için tarafımıza mahkemeden resmi bir yazı iletmeniz gerekmektedir. Bu bilgi gelmeden hesap kullanıma açılamaz. Mahkemeden icranın kaldırıldığına dair bir yazı iletmeniz halinde hesabınız kullanıma tekrardan açılacaktır. “

Bahsi geçen konuyla ilgili henüz resmi makamlardan net bir açıklama olmasa da BtcTurk kullanıcısı hesabına haciz geldiğini belirtiyor. Gelen mesajda borcun ödenip gerekli bilgilerin gelmesinden sonra hesabın açılacağı da not düşülmüş. Şahıs bu süreçte hesaplarını kullanamayıp herhangi bir aktarım yapamayacağı için Bitcoin veya diğer kripto para varlıklarını çekemeyeceğini söyleyebiliriz. Ancak borcun kripto paraların resmi kurumlar aracılığıyla satılığa çıkartılıp ödenip ödenmeyeceği tam olarak bilinmiyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir