Kripto Para Borsalarında Panik Had Safhada

Kripto Para Borsalarında Panik Had Safhada

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Kripto Para Borsalarında Panik Had Safhada
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilindiği üzere para borsalarında büyük bir düşüş söz konusu. Özellikle Bitcoin destek noktalarının kıralarak 50 bin doların altına düşmesinden sonra, bu seviyeyi bir türlü aşamadı ve 50 bin dolar altından işlem görmeye devam ediyor. Bu durum nedeniyle yatırımcılar direkt daha tedirgin oluyor ve panik havası hakim. Boğa koşusunun kısa bir molaya gireceği endişesiyle yatırımcılar alım yapmak konusunda çekingen ve  kararsız.


Kripto para borsalarında geleneksel borsalara nazaran, insan psikolojisinin etkilenmesi ve onun piyasalara yansıması daha çok görünüyor. O yüzden piyasadaki fiyat dalgalanmalarının ekmek ve analiz kullanılarak açıklanmadığı pek çok durum söz konusu oluyor.

Bitcoin BTC 1

Yatırımcı Kararsız

Bu durumu göz önünde bulundurarak kripto paralara yatırım yapan kişilerin, oynak piyasa, pazar hacmindeki ivmeler, sosyal medya, Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili kriterleri değerlendirilerek yapmış olduğu duygusal refleks ölçme analizi 100 üzerinden 31 puan sonucunu verdi. Bu durum korku ve açgözlülük endeksini gösteriyor.Bitcoin fiyatının 50 bin dolar üzerine çıkamaması ve direnç noktasını kıramamış olması nedeniyle, yatırımcılar arasındaki korku giderek artıyor. Bu yüzden herkes yatırım yapmaya korkuyor. Aç gözlülük endeksi bu seneki en düşük seviyeye gerilemiş durumda. Mevcut durum ele alındığında neler olabileceği şu an için kestirilemiyor ve bu durum kripto para piyasalarında panik havasının had safhaya çıkmasına neden oluyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir