Bireysel Kredi Kartı Harcamalarında Artış Görüldü

Bireysel Kredi Kartı Harcamalarında Artış Görüldü

İBB tarafından açıklanan Finansal Paylar verilerine göre İstanbul'da yaşayan kişilerin bireysel kredi kartı harcamaları yüzde 55,9 artış gösterdi.

ABONE OL
4 Mayıs 2021 11:03
Bireysel Kredi Kartı Harcamalarında Artış Görüldü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İBB tarafından açıklanan Finansal Paylar verilerine göre İstanbul’da yaşayan kişilerin bireysel kredi kartı harcamaları yüzde 55,9 artış gösterdi.


Istanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışan İstanbul İstatistik Ofisi Mayıs 2021 için Finansal Piyasalar raporunu bizlerle paylaştı. Paylaşılan rapordan notlar şu şekilde;

– İstanbul’da yapılan bireysel kredi kartı harcamaları yüzde 55,9 artış ile 52 milyar liraya ulaştı.
– Aynı ay içerisinde tüm Türkiye’de yapılan kredi kartı harcamalarında ise yüzde 35,6 artış görüldü. Bu artış işlem hacminin 155 milyar liraya ulaşmasıyla sonuçlandı.
– İstanbul’da yaşayan insanların kredi kartı kullanımı ise yüzde 29,8 arttı.
– İstanbul vatandaşlarının kişi başı kredi ortalaması ise yüzde 30 artışla 95 bin 775 liraya ulaştı.
– Vatandaşların altın mevduatı ise yüzde 73,1 artış gösterdi.

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir