DOLAR

8,1124

0.04%
EURO

9,7117

0.08%
ALTIN(gr)

455,81

0,22%%
BİST 100

1.378,37

0.18%
Koronavirüs kapsamında sigorta ücretlerinde değişiklik yapılacak

Koronavirüs kapsamında sigorta ücretlerinde değişiklik yapılacak

ABONE OL
12 Mart 2021 20:03
Koronavirüs kapsamında sigorta ücretlerinde değişiklik yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs salgını ile birlikte sağlık sigortaları sık sık kullanılmaya başlandı. Bunun üzerine bir seneden daha fazla süredir koronavirüs salgını hayatımızın merkezine yerleşmişken sağlık sigortası kullanımında da önemli değişiklikler meydana geldi. Bu süreçte özellikle özel sağlık sigortası kullananlar için sistemde birçok detayın değiştiği belirtildi.


Sağlık sigortalarında yapılan değişiklik sonrasında pek çok kişinin kafasında birtakım karışıklıklar meydana geldi. Özel sağlık sigortasından faydalananlar ise bu farklılıkların ne anlama geldiğini anlamaya çalışıyorlar. Yeni dönemde koronavirüse karşı sağlık sigortası yaptırmak isteyenler nasıl hareket edecekler?

Koronavirüs Geçirmiş Kişiler için Prim Artışı Yaşanabilir!

Sigorta yetkilileri tarafından yapılan durum değerlendirmelerinin ardından özellikle daha önceki dönemlerde koronavirüse yakalanmış olan ve tedavi görmüş olan kişilerin yeni dönemde özel sağlık sigortalarında prim artışının yaşanabileceği belirtildi.

Daha önce koronavirüs salgını geçirmiş olan ve herhangi bir kalıcı hasar kalmış olan kişilerin sonrasında sağlık sigortası yaptırmak istedikleri zaman sigorta şirketinin bu durumu göz önünde bulundurarak reddedebileceği belirtildi.Yeni yapılan sağlık sigortalarında artık tedavi süreci de kapsam içerisine alınmış oldu. Yeni dönemde sağlık sigortası yaptırmak isteyen kişilerin koronavirüs salgını geçirmiş olmaları halinde yüksek prim ödeyebilecekleri belirtildi. Bu durum yeni dönemde yeni sorunları da beraberinde getirebilir. Yeni dönemde sağlık sigortası yaptıracak olan kişilerin zorlanabilecekleri bir durum ortaya çıkabilir.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.