Konya Şeker Üreticiyi Desteklemek için Motorin Ödemesi Yapacak

Konya Şeker Üreticiyi Desteklemek için Motorin Ödemesi Yapacak

ABONE OL
11 Haziran 2021 12:36
Konya Şeker Üreticiyi Desteklemek için Motorin Ödemesi Yapacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Konya Şeker üreticileri maddi açıdan desteklemeye devam ediyor. Bu desteklerin devam etmesi planlanırken üreticiler için bin lira değerinde bir motorin avansı destek ödemesi yapılacağı belirtildi. Konya Şeker konu hakkında bir açıklamada bulundu. Zor dönemde pandemi şartları da devam ederken üreticilerin sırtında bulunan yükün bir nebze olsun rahatlatılmasının planlandığı öğrenildi.


Şirket tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında mart ayında bu yana üreticilerine destek vermeye devam ettiği öğrenildi. Yetkililer tarafından konu hakkında bir değerlendirmenin yapıldığı belirlendi. Sektörde yaklaşık olarak 1.5 yıldır devam eden kuraklığın üreticilerini zorladığı belirtildi.

Üreticilere Maddi Destekler Devam Edecek

Konya Şeker ilk günden bu yana üreticilere destek vermeye devam ediyor. Bunun üzerine kuraklık sonrasında da yaşanan sorunların çözüme kavuşturulması için araçlarla müdahale edilebileceği belirtildi. Üreticilerin bu süreçte mazotsuzluktan dolayı yaşamış oldukları sorunların çözümü için şirketin harekete geçtiği belirlendi.

Konya Şeker üreticilerin sıkıntılarına karşılık olarak çeşitli çözüm önerileri üretmeye devam ediyor. Kuraklığın yaşanmasının ardından üreticilerin sorunlarının artmaması sebebiyle çeşitli çözüm önerileri sunulmaya devam ediyor. Konya Şeker üreticilerinin bu dönemde ilaçsız ya da mazotsuz bir şekilde üretime devam etmeyecekleri belirtildi. Verilen destekler aynı zamanda tarımın desteklenmesi için de atılan önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.