Johnson&Johnson Koronavirüs Aşıları Tehlike Yarattığı için Çöpe Atıldı
  • ekoayrıntı
  • Covid-19
  • Johnson&Johnson Koronavirüs Aşıları Tehlike Yarattığı için Çöpe Atıldı

Johnson&Johnson Koronavirüs Aşıları Tehlike Yarattığı için Çöpe Atıldı

ABONE OL
1 Nisan 2021 07:46
Johnson&Johnson Koronavirüs Aşıları Tehlike Yarattığı için Çöpe Atıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almış ve milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine neden olmuştu. Bilim insanları tarafından salgınla mücadele için farklı koronavirüs aşıları geliştirildi. Aşılama süreci tüm dünyada farklı şekilde ilerlerken Amerika’da bilim insanları tarafından geliştirilen Johnson&Johnson koronavirüs aşılarında bilinmeyen bir tehlikenin gün yüzüne çıkması herkesi oldukça korkuttu.


Aşının içeriğinde bulunan bileşenlerin karıştırılmasının ardından milyonlarca doz aşının üretimi birden alınan bir karar sonrasında durdurulmuş oldu. Aşıların bundan sonraki üretilmek üzere olan kısmı ise adeta çöpe gitmiş oldu. Bu konuda geniş çaplı bir soruşturmanın başlatıldığı belirlendi.

İnsan Hatasına Yönelik Soruşturma Başlatıldı!

Daha önce salgının kontrol altına alınması konusunda son derece etkili olabileceği konuşuluyordu. Ancak bu süreçte insan hatasına yönelik aşının içerisinde bulunan bileşenlerin karıştırılması nedeniyle bir insanlığın yok olması konusunda da riskli olabileceği belirtildi. Bunun ardından aşının ülkede aşılama sürecini hızlandırması ve salgına karşı etkili bir bağışıklık sistemi oluşturma hayallerinin de sona erdiği belirlenmiş oldu.Bölgede bulunan ABD Gıda ve İlaç Dairesi tarafından konu hakkında geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı. Bu soruşturmanın temelinde insan hatasının olduğu belirlendi. Milyonlarca doz aşının birden çöpe atılmasının ardından bundan sonraki dönemde nasıl bir yol izleneceği ve salgına karşı nasıl müdahale edileceği de merak konusu oldu.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.