Koç Holding Küresel Taahhüt Veren İlk Türk Şirketi Oluyor

Koç Holding Küresel Taahhüt Veren İlk Türk Şirketi Oluyor

Koç Holding bünyesinden duyurusu yapılan habere göre; Paydaş Kapitalizmi Göstergelerini raporlamalarında kullanan ilk Türk şirket oluyor.

ABONE OL
4 Mayıs 2021 10:41
Koç Holding Küresel Taahhüt Veren İlk Türk Şirketi Oluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koç Holding bünyesinden duyurusu yapılan habere göre; Paydaş Kapitalizmi Göstergelerini raporlamalarında kullanan ilk Türk şirket oluyor.


Koç Holding tarafından yapılan açıklamaya göre, Uluslararası İş Konseyi; şirketler arası sürdürülebilirlik mekanizmasının daha iyi çalışması kapsamında Paydaş Kapitalizmi Göstergelerini ortaya çıkardı.

Yapılan açıklamaya göre dünya üzerindeki her kıtadan seçilen kişiler bu göstergelerin daha iyi çalışması için uğraştı. Paydaş Kapitalizmi Göstergelerini ülkemizde kullanan ilk şirket ise Koç Holding oldu.

Konuyla ilgili Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu;“Uzun dönemli sürdürülebilir değer yaratma anlayışı; ESG perspektifimizi çok daha geniş bir yaklaşımla ele almamızı gerekli kılıyor. Tüm dünyada finansal olmayan raporlamalar için önemli bir standardı temsil eden Paydaş Kapitalizmi Göstergeleri’ne yönelik verdiğimiz bu taahhüt, ESG alanlarındaki performansımızı ve ilerlememizi şeffaf bir şekilde paylaşmamıza katkı sağlayacak. Bu göstergeler iş dünyasının evrensel, karşılaştırılabilir bir raporlama sisteminin de yer aldığı küresel bir çözüme doğru hızla ilerlediğini gösteriyor. ESG alanlarındaki performansımızı ve ilerlememizi mümkün olan tüm mevcut raporlamalarımıza en kapsamlı şekilde yansıtmamıza destek olacak bu taahhüdün aynı zamanda paydaşlarımız ile kurduğumuz şeffaf ve sürekli iletişim ile güvene dayalı ilişkinin daha da gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyorum.”

ifadelerini kullandı.

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir