Koç Holding Gençlik Konseyi Kurdu

Koç Holding Gençlik Konseyi Kurdu

Koç Holding, genç çalışanlarına özel olmak kaydıyla, “Gençlik Konseyi” kurduğunu açıkladı. Holding kapsamında çalışan 25 bin 30 yaş altı personeli temsil etmek amacıyla kurulan konsey hakkında, Burak Akkol, “Bugünün deneyimini geliştirmek ve geleceğin çalışma modellerini şimdiden tasarlamak için gençlerin sesini yönetime taşıyacağız” dedi.

ABONE OL
14 Mart 2021 15:15
Koç Holding Gençlik Konseyi Kurdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koç Holding insan kaynakları kapsamında bir yeniliğe imza attı. 45’ten fazla ülkede yaklaşık 100 bini çalışanı bulunan Koç Holding, 30 yaş altı çalışan 25 bin personeli içinGençlik Konseyi” kurma kararı aldı.


Konuyla alakalı açıklama yapan Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü Özgür Burak Akkol şu ifadeleri kullandı:

“Çoğunlukla gençler tarafından oluşturulmuş çalışma arkadaşlarımız ile beraber Koç Topluluğu’nda bugünkü deneyimi geliştirmek ve geleceğin çalışma modellerini sağlam bir şekilde tasarlamak için geçlerin sesini yönetime taşıma kararı aldık. Bu kapsamda gençlik konseyini hayata geçirmenin heyecanı ve gururunu yaşıyoruz.

Özgür Burak Akkol

Özgür Burak AkkolTopluluğumuz içindeki genç çalışma arkadaşlarımızın katılımıyla bugüne kadar unvan, uzaktan çalışma, esnek yan fayda, çevik çalışma, yeni performans sistemi gibi pek çok projemizi başlattık. Genç arkadaşlarımızın görüşlerini ve önerilerini her zaman can kulağı ile dinliyorum. Şirket içerisindeki bu bakış açımızı bir adım daha ileri taşıma istedik. Bu çerçevede 10 farklı sektör için faaliyet gösteren 40’tan fazla şirketten genç çalışma arkadaşlarımızın görüşlerini ortak bir ses ile duyurmak için, dünyada sayılı olan uygulamalardan birine geçmeye karar verdik.

Hem ofis hem de sahada çalışan ekip arkadaşlarımızın dahil olacağı, 12 kişi ile oluşturulmasını hedeflediğimiz gençlik konseyi sayesinde, Koç Topluluğu’nda bulunan çalışma arkadaşlarımızın ihtiyaç duydukları durumları daha iyi anlamayı hedefliyoruz. Aynı zamanda bu konsey sayesinde, şirket geleceğini genç arkadaşlarımızın katılımıyla inşa etmek istiyoruz. Daha iyi bir gelecek için gençlerin sesini bugünden itibaren dinliyoruz.”En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.