Kısıtlamasız İlk Haftasonunda Mardin’de Hareketlilik Arttı!

Kısıtlamasız İlk Haftasonunda Mardin’de Hareketlilik Arttı!

ABONE OL
7 Mart 2021 14:09
Kısıtlamasız İlk Haftasonunda Mardin’de Hareketlilik Arttı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kısıtlamasız ilk haftasonunda Mardin ilinde hareketlilik yaşandı. Koronavirüs risk haritasında düşük riskli iller arasında bulunan Mardin’de 3.5 ay süren kısıtlamadan sonra ilk kez kısıtlamasız hafta sonu geçiriliyor. Kent genelinde olan hareketlilik dikkatleri çekti.


Sağlık Bakanlığı verilerine göre; ‘düşük riskli iller’ arasında yer alan Mardin’de hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları kaldırıldı. Mavi renkli kentte 3.5 ay aradan sonra kısıtlamasız hafta sonunda yoğunluk yaşandı. İlkbahar havasının da etkili olduğu Mardin’e gelen turistler, kentin tarihi mekanlarını gezdi. Kafe ve restoranlardaki hareketlilik ise hem işletme sahiplerini hem de çalışanların yüzünü güldürdü.

Eşi ve çocuğuyla birlikte Malatya’dan Mardin’i görmeye geldiğini söyleyen Engin Özdemir, “Malatya’dan Mardin’i ziyarete geldik. Mardin çok güzel bir kent. Mardin’i tercih etmemizin en büyük nedeni buranın koronavirüs haritasında düşük riskli olmasıydı” dedi.Rehavete Kapılmayın Uyarısı!

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mahmut Demirtaş, sosyal medya hesabında rehavete kapılınmaması uyarısında bulundu. Vali Demirtaş, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, “Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı son veriler doğrultusunda düşük riskli iller kategorisinde olmaya devam ediyoruz. Kıymetli hemşehrilerim, rehavete kapılmadan Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına aynı hassasiyetle uymaya devam edelim. Hep birlikte başaracağız” dedi.Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.