Kısa çalışma ve işsizlik ödemeleri yarın yapılacak

Kısa çalışma ve işsizlik ödemeleri yarın yapılacak

ABONE OL
4 Mayıs 2021 14:50
Kısa çalışma ve işsizlik ödemeleri yarın yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandemi nedeniyle devlet tarafından verilen destek ödemeleri devam ediyor. Bu süreçte her ay düzenli olarak hak kazanan kişilere gönderilen ödemelerin sorunsuz bir şekilde yapıldığı belirlendi. Nisan ayının girmesi ile birlikte pek çok kişi ödemelerin ne zaman yapılacağını merak etmeye başlamıştı. Bunun üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin konu hakkında merak edilenleri yanıtlayarak kafalarda oluşan soru işaretlerini giderdi.


Nisan Ayı Ödemeleri Yarın Yapılacak

16 1

Çalışma Bakanı tarafından yapılan açıklamaların ardından yarından itibaren kısa çalışma ve işsizlik ödeneklerinin hesaplara yatırılmaya başlanacağı belirtildi. Öncelikli olarak ücretler banka hesaplarına yatırılacak. Ancak bu süreçte banka hesabı bulunmayan ya da IBAN bilgisi paylaşmamış olan vatandaşlarda PTT üzerinden sorunsuz bir şekilde ödeme alacaklar.

Bir süredir ödemelerin tam olarak hangi tarihte yapılacağını merak eden binlerce kişi yapılan açıklamanın ardından derin bir nefes aldılar. Bundan sonraki dönemde de kısa çalışma ve işsizlik ödeneklerinin ödenmeye devam edilmesi konusunda bazı talepler bulunuyor. Zaman zaman sendikalar ve işverenler tarafından bu talepler yüksek sesle dile getiriliyor. Ancak pandemi ile birlikte başlayan ve geçen yıldan bu yana verilmeye devam eden bu desteklerin bir yerde son bulacağı ifade edilmişti. Bazı destek ödemeleri Mart ayı itibariyle son bulmuştu. Binlerce kişi yarın hesaplarından hak ettikleri ödenekleri çekebilecekler.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir