DOLAR

8,1550

0.27%
EURO

9,7089

-0.14%
ALTIN(gr)

457,21

-0,42%%
BİST 100

1.393,24

-1.65%
Kısa Çalışma Ödeneği yıl sonuna kadar uzatılacak mı?

Kısa Çalışma Ödeneği yıl sonuna kadar uzatılacak mı?

ABONE OL
15 Mart 2021 12:05
Kısa Çalışma Ödeneği yıl sonuna kadar uzatılacak mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandemi dolayısıyla işyerlerine verilen kısa çalışma ödeneği desteğinin Mart ayının sonunda resmen sona ermesi bekleniyor. Daha önceki dönemlerde de sona erecekken devlet tarafından alınan karar sonrasında uzatılan desteğin yeniden uzatılıp uzatılmayacağı yeni bir merak konusu oldu.


Devlet tarafından verilen ödemelerin ne zaman sona ereceği ve çalışma düzeninin ne zaman eski haline döneceği merak ediliyor. Vatandaş bu konuda alınan yeni bir karar olup olmadığını sorguluyor. Aynı zamanda esnafın devlet tarafından desteklenmesi için Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu tarafından yeni bir istek geldi. Bu isteğe göre ödemelerin bir yıl süreyle yıl sonuna kadar devam etmesi isteniyor.

Kısa Çalışma Ödeneği Süreci Uzatılacak mı?

TESK Başkanı Bendevi Palandöken bu konuda esnafları rahatlatacak yeni bir talepte bulundu. Mart sonu itibariyle ödeneğin son bulması bekleniyor. Ancak henüz devletten sürecin uzatılması hakkında yeni bir açıklamanın gelip gelmeyeceği ise bilinmiyor.Esnafın kapanma sürecinden olumsuz etkilendiği belirtilmişti. Kademeli olarak sağlanan açılma sonrasında esnafın anında toparlanmasının pek mümkün olmadığına dikkat çekildi. Toparlanma sürecinin devlet tarafından desteklenmesi için ise kısa çalışma ödeneğinin yıl sonuna kadar uzatılmasının doğru bir karar olabileceği belirtildi. Yapılan öneriye henüz net bir açıklama gelmezken sürecin uzatılıp uzatılmayacağı ise bilinmiyor.  Kısa çalışma ödeneğinin kesilmesinin milyonlarca çalışanı ve işvereni nasıl etkileyeceği merak ediliyor.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.