Kısa Çalışma Ödeneği Uzatıldı

Kısa Çalışma Ödeneği Uzatıldı

ABONE OL
23 Nisan 2021 10:13
Kısa Çalışma Ödeneği Uzatıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs salgını özellikle işyerlerini olumsuz etkilemişti. Salgının olumsuz izlerini ekonomik anlamda bir nebze olsun silmek isteyen devlet bu süreçte bazı destekler sunduğunu açıklamıştı. İşverenleri ve çalışanları desteklemek üzere yapılan bu desteklerin detaylarına bakıldığı zaman kısa çalışma ödeneği oldukça dikkat çekmişti.


Bir süredir kısa çalışma ödeneğinin akıbeti merak konusu haline gelmişti. Başvuran işyerlerine ödenen bu ödeneğin bir dönem sona ereceği ifade edilmişti. Ancak salgının yeniden nüksetmesi ve kapanmanın yaşanmasının ardından alınan yeni bir karar sonrasında bitirilmesi planlanan kısa çalışma ödeneğinin yeniden uzatılmasına karar verildi.

Kısa Çalışma Ödeneği Haziran Sonuna Kadar Verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan yeni karar sonrasında kararın 1 Nisan tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe sokulmasına karar verildi.

Kararın detaylarına bakıldığı zaman İşsizlik Kanunu’nda da söz edildiği gibi koronavirüs salgını gibi dış etkenlerden kaynaklanan sorunlar nedeniyle mücbir sebep başlığı altında kısa çalışma ödeneğine başvuru yapmış olan işverenlere müjdeli haber verildi. Cumhurbaşkanı imzalı olan bu karar ardından Resmi Gazete’de yayınlanarak resmiyet kazanmış oldu. Kısa çalışma ödeneğinin süresinin bu süreçte 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatılmasına karar verildi. Bitip bitmeyeceği tartışılan kısa çalışma ödeneğinin alınan karar sonrasında uzatılmış olması işverenlere ve dolayısı ile çalışanlara verilen destek sebebiyle mutlu etti.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.