Kırsal kesimde girişimcilere 15 yıl ertelemeli destek geliyor

Kırsal kesimde girişimcilere 15 yıl ertelemeli destek geliyor

ABONE OL
4 Mart 2021 21:20
Kırsal kesimde girişimcilere 15 yıl ertelemeli destek geliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Salgın döneminde ekonomik ibrelerin bozulması ve normalden daha düzensiz bir hal alması pek çok kişiyi olumsuz etkiledi. Pandemi nedeniyle işsizlik sorunu giderek büyüyen bir problem halini aldı. Pek çok vatandaşın salgına bağlı olarak yaşanan mağduriyetlerden dolayı işten çıkarıldığı belirlendi. Bu durum binlerce kişinin mağduriyet yaşamasına neden oldu.


Şimdilerde kontrollü olarak normalleşme süreci konuşulmaya başlandı. Pek çok işyeri mecburi olarak ücretsiz izne ayırdığı ya da işten çıkardığı çalışanlarını daha büyük mağduriyetlere neden olmamak için işe tekrar çağırmaya başladılar.

Kendi İşini Kuran Vatandaşa Destek Geliyor

Normalleşme ile birlikte işten ayrılmak zorunda kalan vatandaşlar bu sefer kendi işlerini kurabilmek ve istihdam sağlayabilmek için harekete geçiyorlar. Devlet kendi işini kuran vatandaş için çeşitli destekler vereceğini açıkladı. Ancak bu desteklerin şehirden daha çok kırsal kesimlerde gerçekleştirilmesine öncelik verildi. Devlet kırsal kesimlerdeki desteklere bundan sonraki dönemde de devam edecek.Ticari Fırsatların Sunulması Bekleniyor

Devlet yeni dönemde yapacakları ödemelere Deniz Bank ile yaptığı anlaşma sonucunda devam edeceğini açıkladı. Devlet genç çiftçi için kırsal kesimde yapacakları girişimler için 180 bin liraya çıkan ödemeler yapacak.

Destek ödemelerinin geri ödemelerinin de büyük kolaylıklar sunularak gerçekleştirilmesi bekleniyor. 15 sen boyunca geri ödeme alınmayacağı belirtildi. Faiz oranları bu süreçte son derece düşük ve esnek tutulacak. Faiz işlemlerinin yüzde 0.69 oranında tutulmasına karar verildi. Ödemelerin ise çiftçinin hasat zamanı göz önünde bulundurularak yapılması bekleniyor.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.