Kırgızistan’daki Enerji Krizinde Bitcoin’in Rolü

Kırgızistan’daki Enerji Krizinde Bitcoin’in Rolü

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Kırgızistan’daki Enerji Krizinde Bitcoin’in Rolü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kırgızistan, ülkenin artan enerji ihtiyacını karşılayamıyor. Enerji krizi ile mücadele eden Kırgızistan’daki eski bir devlet yetkilisi, bu süreçte Bitcoin’in negatif anlamda önemli bir rol oynadığını söyledi. 


Kırgızistan Başkanı Sadyr Japarov, ülkedeki enerji şirketlerinin 129 milyar Som ($1.5 milyar) borç yükü altında olduğunu söyledi. Ayrıca Japarov, ülkenin enerji altyapısının devlet yetkililerinin yıllar süren yolsuzlukları nedeniyle yenilenmediğini de belirtti.

mining

Kırgızistan’ın enerji güvenliği ile ilgili endişeler sürerken Devlet Yatırım Koruma Organizasyonu Yatırım Teşvik ve Koruma Dairesi eski müdürü Daniyar Akmatov, Bitcoin madenciliği sebebiyle ülkedeki elektrik tüketiminin giderek yükseldiğini ve enerji krizinin ortaya çıkmasına neden olduğunu belirtti.Bitcoin Madenciliği ve Küresel Isınma

Bitcoin madencilik cihazları üreten şirketler, son 2-3 yıldır sürekli olarak yüksek talep ile karşılaşmaktadır. Dünya geneline yayılan Bitcoin madenciliğinin, elektrik tüketimini arttırması nedeniyle küresel ısınmaya karşı verilen mücadelede negatif rol oynadığı bilinmektedir. Son yapılan araştırmalara göre Bitcoin madencilerinin, Hollanda ile eşdeğer miktarda elektrik tükettiği tahmin edilmektedir.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir