Kirazlı Halkalı metro hattı M1B ne zaman açılacak? (Son Dakika Haberi)

Kirazlı Halkalı metro hattı M1B ne zaman açılacak? (Son Dakika Haberi)

ABONE OL
27 Mart 2021 13:17
Kirazlı Halkalı metro hattı M1B ne zaman açılacak? (Son Dakika Haberi)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kirazlı Halkalı metro hattı açılış tarihi uzun zamandır merak edilen bir konu oldu. Temeli çok uzun zaman önce açılan fakat açılış tarihi bir türlü açıklanamayan metro hattının çalışmaları da parasızlık sebebiyle durdurulmuştu. CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu tarafından bugün tekrar inşaat çalışmalarına başlanılması için bir tören yapıldı. Çalışmaların tekrar başlaması için kredi bulunduğu ve inşaatın tekrar başlaması, iki önemli ismin katıldığı tören ile kamuoyuna duyuruldu.


HALKALI KİRAZLI METRO HATTI M1B HATTI NE ZAMAN AÇILIYOR? İŞTE AÇILIŞ TARİHİ 

M1B Kirazlı Halkalı metro hattı açılış tarihi için henüz net bir bilgi paylaşılmadı. Açılışa katılan Kemal Kılıçdaroğlu gündeme dair açıklamalar yaparken, M1B hattının açılışın en asgari sürede yapılacağını söylemesi hat güzergahında oturan vatandaşı heyecanlandırdı. 2017 yılında atılan temel inşaatı, 2021 yılında tekrar bir tören ile tekrar başlamış oldu. 2023 yılında açılması planlanan Kirazlı Halkalı metro hattını milyonlarca yolcu kullanacak.

Kirazlı Halkalı metro hattı ne zaman açıılacakM1B Kirazlı Halkalı metro hattı 4 firma ortaklığı ile yapılıyordu. Metro İstanbul web sitesinde yazan bilgilere göre bu firmalar Makyol Ic – İçtaş – Kalyon – Astur Ortaklığı olarak görülüyor. Diğer metro hatları ile entegre bir şekilde çalışacak olan M1B Kirazlı Halkalı metro hattının Marmaray’da da durağı olacak.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.